Wpis z mikrobloga

#sprzetkomputerowy #wifi #router

Przez jakiś czas będę zmuszony korzystać z internetu do pracy udostępnionego przez telefon. Telefon umiejscowiony na oknie domu (przeciętny sygnał), ma udostępniać internet na cały (niewielki) dom.

Czy jakieś urządzenie, typu wifi repeater się sprawdzi? Ktoś może w ramach własnych potrzeb testował takie rozwiązanie?
Boje się, że telefon da radę pociągnąć temat, ale zasięg będzie słabiutki, co spowoduje, że będę musiał siedzieć przy nim cały dzień, a nie wygodnie przy biurku kilka metrów dalej.
  • 7
@kegnar: miałem kilkudniowy epizod między przejście z parówkowego na LTE. Telefon jako router dawał rade, w domu na tym samym piętrze jest moja stacja robocza i telewizor, wsio się łapało. Zobacz tylko czy mocno sie nie narzewa i żeby na słońcu nie leżał, raczej nie ma większego znaczenia czy będzie przy oknie czy przy ścianie.
@sorasill @Jarek_P Czy kojarzycie, czy telefon ma jakieś zabezpieczenie na przegrzewanie i jak się zmęczy to zacznie mi rozłączać to wifi? Albo nawet telefon się będzie resetował? Może jakieś urządzenie chłodzące wtedy sobie dokupić?
@kegnar: ja mieszkam teraz po środku niczego, więc mam LTE od Orange dla firm, pakiet miesięczy raczej nie do wyprucia przy pracy, telewizorze z VOD, 3 telefonami i konsolą. Generalnie to byłem sceptycznie nastawiony do takiego rozwiązania, ale koniec końców lata to w swoich maksimach ok. 80/20, a jak zmienie antentki to powinno latać 120/30. Telefon spokojnie dawał rade na samym początku, ale pakiet zdychał szypko :) zastanów się nad jakąś
@kegnar: Samsung S-cośtam (chyba S6) po dwóch godzinach za szybą samochodu w roli nawigacji, najpierw wyświetlił komunikat, że procesor osiągnął temperaturę krytyczną, w związku z czymś przechodzi na tryb "ograniczony", a kilka minut później po prostu się wyłączył.