Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie może mondre może głupie nie wiem, ale stwierdziłem, że w dobie szalejącej inflacji, wiszącego w powietrzu kryzysu, wojen itp. na prezent ślubny dla moich przyjaciół chciałbym podarować im bitcoina o wartości przykładowo 1000 pln.
W jaki sposób najlepiej się do tego zabrać żeby miało to ręce i nogi? Gdzie zakupić tego bitcoina? W jaki sposób im go wręczyć?
Sam trochę siedzę w krypto, ale nie mam pojęcia jak to przekazać w sposób jak najbardziej przystępny dla osób nieobeznanych w temacie, na myśl przychodzi mi jedynie pomysł portfela ledger, ale kompletnie nie siedzę w tym temacie i nie wiem z czym to się je. Byłbym wdzięczny za poradę kogoś cierpliwego i chcącego podzielić się wiedzą :)

#kryptowaluty
#bitcoin
#wesele
#slub
  • 12
W jaki sposób im go wręczyć?


@krajzega: Ledger to najlepszy pomysł, bo możesz dać coś namacalnego i bezpiecznego. Drugim wyjściem jest portfel papierowy zawierający seed lub qr kod, ale jeśli to osoby nieobeznane to na 100% go zgubią, stracą albo pokażą komuś nieodpowiedniemu kto to zwyczajnie ukradnie, a oni nie nawet nie zrozumieją co źle zrobili.

Gdzie zakupić tego bitcoina?


@krajzega: Na giełdzie w kantorze lub w bitomacie. Na giełdzie
@krajzega: moment na kupno, jest całkiem dobry więc pomysł fajny, myślę że wszystko zależy od pary młodej, jeśli to prości ludzie nie obeznani w temacie mogą być skonsternowni co to ma niby być za prezent
@laporte: @dejwis: są to tzw. typowi prywaciarze, generalnie w życiu im się powodzi i niczego im nie brakuje. Stąd mój pomysł na niecodzienny prezent i zachętę do zgłębienia tematu krypto. Ktoś wcześniej zaproponował żebym dał im kasę w euro jako stabilniejszej walucie niż pln, a ja stwierdziłem, że pójdę o krok dalej z tym bitcoinem ;)