Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sorka że z amw, ale usunęłam konto. Chodzę na basen w liceum i jestem tam na grupie zaawansowanej. Wuefistka wymyśliła, że na ocenę mamy poza pływaniem po powierzchni także jedno nurkowanie (takie zwykłe bez butli). Jak ktoś dopłynie do końca (25m) to dostaje piątkę, jak ktoś dopłynie do ostatnich chorągiewek to czwórkę. Na dwóję są pierwsze chorągiewki. Nauczycielka nam mówiła, że w trakcie nurkowania mamy cały czas wypuszczać powietrze jak płyniemy pod wodą. Wiem, że tak się robi podczas nurkowania z butlą, ale zastanawiam się jaki jest sens wypuszczania powietrza, gdy nurkujemy na bezdechu. Pytam, bo zauważyłam, że jak mam wstrzymany oddech to dopływam do końca (25m) a jak cały czas bombelkuję pod wodą to maksymalnie do połowy basenu i muszę się wynurzyć.
#nurkowanie #freediving #sport

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628f6eac73f936b420b44e2b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: ale nie rozumiem w czym problem? Płyń na bezdechu i tyle. Jak ci powie że źle to powiedz ze inaczej nie umiesz. Nawet jak ci da 3 to będzie świadczyć tylko o #!$%@? nauczyciela. Poza tym #!$%@? człowieku. Przekonasz się po skończeniu edukacji że oceny w szkole nie mają żadnego znaczenia. Problemy które nie istnieją
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak byłem w formie i robiłem całe baseny pod wodą, nigdy nie wypuszczałem ciągle powietrza. Tylko jak wspomniano wyżej partiami, ewentualnie pod koniec przed wypłynięciem już szedłem z tym na całość. Nie słuchaj się nauczycielki, bo chyba nie wie jak płuca działają. Wypuszczasz po to by pozbyć się z płuc CO2, a nie całego powietrza od razu po starcie. Jeśli po starcie będziesz wypuszczał powietrze to pozbędziesz się natlenowanego powietrza,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Powietrze wypuszcza się przy nurkowaniu z butlą ze względu na to że jak nabierzesz powietrza z butli na głębokości i potem się zaczniesz wynurzać to Ci rozsadzi pluca. Przy freedivingu się nie wypuszcza powietrza. Jak chcesz polepszyć wynik to spróbuj obniżyć maksymalnie puls (4minuty przed próbą oddychanie przepona i dłuższe wydechy), nie rób hiperwentylacji, weź tak głęboki wdech jak się tylko da a potem dopakuj więcej powietrza technika karpia. Płyn