Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu, zrobiłem wpis, że zamiast inwestować w #gielda zakupię sprzętu z #retrocomputing i zobaczymy jak na tym wyjdę. Posłuchałem komentarzy z wpisu, i skoncentrowałem się na jednej marce #commodore (Sorry #atari ale przy dzisiejszych cenach węgla…)
Okazuje się że praktycznie wszystko można kupić, tylko trzeba mieć kasę i znać ludzi. Co udało mi się zdobyć?
Amiga 1000, akcesoria, c64, c64c, c128, c128d, c64sx, REU, 1571, 1581.
Serdeczne dzięki anonimowemu mirkowi za nakierowanie na właściwych ludzi. Na aukcjach bym dwa razy tyle za to zapłacił ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#inwestycje #amiga
B.....k - Kilka tygodni temu, zrobiłem wpis, że zamiast inwestować w #gielda zakupię ...

źródło: comment_1653591412oQwXfWYaAOA4OZkRvJ4swF.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@httpseverywhere: Zawołam. Traktuję to jako lekcja, i zamiast kiciś pieniądze z taką inflacją to lepiej przechulać lub zainwestować.
Stary mnie popiera, bo kiedyś na monetach się nieźle dorobił, ale teraz już by w to nie wchodził, i mówi żebym tego spróbował.
  • Odpowiedz
@Banacek: piękny początek kolekcji. Teraz dozbieraj akcesoria. Chroń przed światłem słonecznym i kurzem a będą działały jeszcze przez wiele lat. Zawołaj za jakiś czas. Możesz zrobić stronę ze swoją kolekcją.
  • Odpowiedz
Da się na tym wyjść. Ja ostatnio musiałem trochę sprzedać, bo mnie kasa przypiliła. Wcale nie waliłem cen z grubej rury, dzięki czemu sprzedawałem praktycznie na pniu.
  • Odpowiedz
@Banacek: O, fajna zajawka.

Jakbym miał się bawić w spekulację/inwestowanie w nostalgię to bym się zastanowił nad starszymi zestawami lego + może aktualnymi z myślą, że za dekadę pójdą drożej. W #!$%@? duży fanbase + istniejące mechanizmy do spekulacji + niektóre ceny potrafią zwalić z nóg (np. taki listonosz 6420 z 1999 roku - jak go dostałem jako dzieciak to był w sklepie za 7,5 zeta, obecnie 40-60 zeta używany, w
  • Odpowiedz