Wpis z mikrobloga

@Czauczesko: z nieznajomości przepisów. ¯\_(ツ)_/¯
Coraz więcej posiadaczy samochodów wyjeżdża na drogi publiczne bez znajomości przepisów ruchu drogowego i podstawowej umiejętności kierowania swoim pojazdem. Moim skromnym zdaniem Państwo powinno zorganizować jakieś nauki przepisów, chociaż tych najważniejszych, oraz jakieś kursy w jeżdżeniu by wszyscy potrzebujący mogli poznać tę tajemną i wyjątkową umiejętność. Całość mogłaby się kończyć egzaminem, gdzie taki kierowca mógłby udowodnić że jest godny wstąpić w szeregi elity użytkowników dróg i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czauczesko: to busiarz, oni nie lubią regulacji( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kuraku: Wręcz przeciwnie, uwielbiam regulacje! Pakiet mobilności już podbił stawki. Czekam z niecierpliwością na tacho w busach, wtedy resztki dziadów pl wyleci z rynku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czauczesko: nie zgłaszaj straży miejskiej tylko wysyłaj na stopagresjidrogowej@sc.policja.gov.pl
Teraz już nie wzywają na zeznania a czasem wysyłają mailem zwrotkę z kwotą mandatu, jaki dostał ananas.
@sz-n: ja się użeram z Gdańską i też kolorowo nie jest, ale z kolei czytałem, że policja niechętnie się zajmuje parkowaniem przez tego maila. Zobaczę jakie będą zwrotki za ostatni pakiet co wysłałem w Gdańsku i w Sopocie do SM, jak gnojki dostaną upomnienia, to spróbuję z policją potańczyć i zobaczę co od nich się człowiek dowie.
To nie jest DDR tylko pas ruchu dla rowerów.


@sargento: To jest nic nieznacząca przerywana linia- równie dobrze może oddzielać parking lub pobocze, na którym wolno się zatrzymywać, bo- jak sam często piszesz- NIMO ZNAKUF PJONOWYCH!!!111
@Czauczesko: Ha, widzisz. Kiedyś w nocy czekałem na klienta na klienta na Piłsudskiego właśnie, po drugiej stronie naprzeciwko Hormona. Chciałem być w porządku dla rowerzystów i stanąłem sobie po prostu na prawym pasie zostawiając właśnie ten pas dla rowerów wolny. I tak jak sobie parę minut stałem tak zaraz przyjechała policja i kazała mi właśnie się przytulić do aut na parkingu - czyli zjechać na ten pas dla rowerów. Bo blokuję
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Coraz więcej posiadaczy samochodów wyjeżdża na drogi publiczne bez znajomości przepisów ruchu drogowego i podstawowej umiejętności kierowania swoim pojazdem. Moim skromnym zdaniem Państwo powinno zorganizować jakieś nauki przepisów, chociaż tych najważniejszych, oraz jakieś kursy w jeżdżeniu by wszyscy potrzebujący mogli poznać tę tajemną i wyjątkową umiejętność. Całość mogłaby się kończyć egzaminem, gdzie taki kierowca mógłby udowodnić że jest godny wstąpić w szeregi elity użytkowników dróg i otrzymać na to stosowny dokument. Mogliby
wiec nie bronię patologii - chyba jednak samochodziarze się różnią od #pedalarze


@Cygan_Wojtus: o tak, trójpedalaże różnią się bardzo od pedalarzy - oni widzą patologię tam gdzie jej nie ma: np. w dozwolonej jeździe jezdnią, kiedy obok jest DDR, w dozwolonej jeździe parami, kiedy nie ma zagrożenia i utrudniania ruchu, widzą niewidzialnych, pędzących po DDR z prędkością światła rowerzystów, którzy jadąc z tą samą prędkością po jezdni są zawalidrogami i zabójcami
@lurker: O czym ty #!$%@?? Przekraczam dozwolona prędkość, to jeśli dostanę mandat to będę miał tylko do siebie pretensje. Jeśli pedalarz jedzie jezdnią to ma do wszystkich pretensje, ze jedna kostka została zle ułożona na 5km ddr. Taki obraz was, jesteście głupimi #!$%@? i tyle. Rower to tylko znak rozpoznawczy, kropka.
@Cygan_Wojtus ale gdy nie ma się gdzie zaparkować to samochodziarze pierwsi do usprawiedliwień bo on musi tu zaparkować na chodniku, ścieżce rowerowej czy trawniku. Taki obraz was, jesteście głupi #!$%@? i tyle. Samochód to wasz znak rozpoznawczy, kropka.
Ale rzeczywiście gdzie znak pionowy?

@Mr_Randy, @tellet, @eloar: No nie, nie ma znaków pionowych - BO, KUR...., PAS ROWEROWY WYZNACZA SIĘ POZIOMYMI. No ale chyba o tym wiecie i wiecie jak wyglądają i jak je się umieszcza na jezdni, bo przecież chyba macie PJ?

znaków poziomych wyznaczających pas ruchu dla rowerów też na zdjęciu nie ma


Jak nie ma, jak są? Wizyta u okulisty, czy ponowny egzamin? A 2x
@Ostrzewtlumie: Czy możemy się umówić, ze pedalarze stanowią wśród rowerzystów rak, podobnie jak u samochodziarzy janusze? Tylko różnica jest taka, ze pedalarze się rozwijają i są głupimi chamami, a u samochodziarzy postępuje ograniczanie januszerki i nikt ich nie usprawiedliwia, a wręcz piętnuje. #!$%@? w lajkry, na takich jak ty (i robaki rozbite na szybie) mam spryskiwacze.
@Cygan_Wojtus: No właśnie Ty zdajesz się nie rozumieć, że przekraczanie prędkości jest wykroczeniem, a CZASAMI jazda jezdnią zamiast DDR jest KONIECZNA, żeby wykroczenia nie popełniać. Wszystko dokładnie Ci opisałem, jako prawdopodobnie posiadacz prawa jazdy wydaje mi się, że powinieneś wiedzieć, że czasami można jechać jezdnią jeśli nawet DDR jest po prawej, a zawsze można jeśli jest po lewej i nie ma znaku B-9 po prawej. Jeśli jednak nie wiesz, to gdzieś
@lurker: kolego, ale ja wiem i się zgadzam, ze jeśli ktoś wjechał na drogę, a dopiero na najbliższym skrzyżowaniu jest w stanie zjechać na ddr umiejscowione przy drugiej stronie to jak najbardziej ma do tego prawo, tu policjanci pewnie nie byli w stanie w tym wyroku udowodnic, ze pedalarz jechał już tą ulicą 4 skrzyżowania i z tego pedalarz skorzystał w wyroku sądu. Chciałbym, żeby każdy pedalarz wiedział, ze przepisy samochodziarze
@Cygan_Wojtus ograniczają januszerke XD tak właśnie widać po komentarzach pod takimi postami czy to tu czy na FB.
Typowe odpowiedzi na parkowanie;
Omiń go, może on na chwilę, nie masz co robić w życiu???, 60, chodnik już rozwalony to można parkować.
@Cygan_Wojtus: nie, nie ,nie. Wszystko źle. Wszystko, co napisałeś po słowach "nie wciskaj" ma się nijak do załączonego wyroku o uniewinnieniu. Sorry, ale masz wszystkie potrzebne dane, a wciąż wyciągasz nieodpowiednie wnioski.
@Mr_Randy: czyli ani nie znasz znaków, ani nie znasz przepisów, a jednak postanowiłeś dyskutować w tych tematach dalej?
Weź synek, przewiń trochę w górę i się (może) nauczysz, a na pewno zobaczysz jakie braki masz w wiedzy.
@lurker: co mnie wołasz pisząc o pionowych, jak ja Ci piszę, że nie widać znaków poziomych. Co do znaków pionowych, to powinien tam stać gdzieś wcześniej znak pionowy F-19 (pas ruchu dla rowerów).
@eloar: wołam Cię, bo nieco niżej jesteś zacytowany, bo twierdzisz, że nie ma poziomych. Są. F-19 nie jest znakiem potrzebnym do wyznaczenia pasa rowerowego, bo jest znakiem uzupełniającym. Bez niego też działa.