Wpis z mikrobloga

1636 + 1 = 1637

Tytuł: Magda. Autobiografia Magdy Gessler
Autor: Magda Gessler, Dominik Linowski
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★
Wydawnictwo: 5WHY PROMOTION
Liczba stron: 352
Ależ to nierówna książka! Początek, szokująco wciągający. Lekkość i barwność języka mnie zachwyciła, a kolejne opowieści z życia Magdy Gessler, były znakomicie napisane rozbudzające wyobraźnię i autentycznie zabawne. W głowie krążyła mi myśl że to idealna wakacyjna lektura wagi piórkowej z gatunku "poczytaj, odpłyń, zrelaksuj się, zapomnij". Z czasem jednak przekoloryzowanie zaczyna męczyć. Czytając, miałem wrażenie jakbym obcował z jakąś polską wersją Forresta Gumpa, gdzie brakowało mi tylko żeby Magda Gessler własnoręcznie obalała Mur Berliński albo sporządzała Hermaszewskiemu ostatni posiłek przed lotem w kosmos. Maęczą też, środkowe rozdziały biografii. Kolejni kochankowie, kolejne miłosne podboje, sprawiają wrażenie jakby za Magdą Gessler szalało co najmniej pół Europy, a już na pewno Polski. W dodatku akurat te opowieści są wsadzone w niemalże jeden schemat, więc po trzecim kochanku (nie liczyłem, ale chyba spokojnie było ich -nastu) miałem wrażenie że czytam ciągle to samo. No i końcówka. O dziwo, dopiero tam na dobre rozkręciły się tematy kuchenno-restauracyjne... i wtedy również zrobiło się z powrotem ciekawie, bo można było się dowiedzieć sporo o początkach kulinarnego imperium Gesslerów. Dlatego kompletnie nie rozumiem dlaczego ta część, również nie została trochę bardziej rozbudowana, za to skupiono się na relacjach ze wspólnikami i oczywiście kolejnymi kochankami.

Wiele razy słyszałem, że to książka która spodoba się niezależnie od tego czy jest się miłośnikiem pani Gessler, czy wręcz przeciwnie. I coś w tym jest. Fan, dostrzeże barwną skomplikowaną osobę o przebogatym życiorysie, jeszcze bardziej rozbudowanym niż przypuszczał. Antyfan, zobaczy dokładnie tę samą wkurzającą kobietę u której z triumfem i satysfakcją dostrzeże jeszcze więcej wkurzających zachowań. I chyba za tę uniwersalność, mimo wszystko nie jestem w stanie ocenić książki nisko. Bo nie irytuje tutaj poziom lektury jako taki, ale wszystko to co sprawiło że ta książka jest nie tyle bardzo dobra, co najwyżej niezła.

#bookmeter #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
southlander - 1636 + 1 = 1637

Tytuł: Magda. Autobiografia Magdy Gessler
Autor: Magda...

źródło: comment_16535803815cB6N1Xlc2OTvpFfT2rO3r.jpg

Pobierz
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 288

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Ręka Flauberta (Renata Lis)
2\. Wayne Rooney Moja historia (Wayne Rooney) - najnowsza recenzja usera Smash_smash ★★★★★ (10.0 / 10) -