Wpis z mikrobloga

@AlbertWesker: Może nie do końca sprecyzowałem. Odpryskiem w sensie bycia internetową subkulturą o toksycznym stosunku do otoczenia wynikającego z problemów psychicznych i niemożności znalezienia sobie miejsca w owym społeczeństwie.

Mam pytanie do ciebie jako do antynatalisty będącego w szczęśliwym związku od 15 lat. #!$%@?ąc od twojego wyboru, czy uważasz że płodzenie dzieci przez innych jest niemoralne i przynosi jedynie cierpienie?
#!$%@?ąc od twojego wyboru, czy uważasz że płodzenie dzieci przez innych jest niemoralne i przynosi jedynie cierpienie?


@Towarzysz_Moskvin: tak, każde życie wcześniej czy później kończy się śmiercią. Każdego czeka strach przed tym co nieuniknione, a powoływanie niewinnej istotki na świat w imię egoistycznej zachcianki tylko po to, aby cierpiała po śmierci rodziców a później sama bała się własnej śmierci, jest skrajną nieodpowiedzialnością.
@Zgrywajac_twardziela: Jak wyżej doprecyzowane. Nie rozumiem jedynie skąd u tak szczęśliwej i żyjącej pełnią życia osoby obsesja tematem prokreacji inmych.
@AlbertWesker: Czyki rozumiem że ów 15 letni "szczęśliwy" związek jest jedynie maską za którą kryją się egzystencjonalne lęki. Taki przymały plaster który sam w sobie nie jest wart egzystencji?
@suqmadiq2ama: Można też być "szczęśliwym" antynatalistą ( ͡~ ͜ʖ ͡°) co kto lubi.
@Towarzysz_Moskvin: z mojej perspektywy, antynatalizm to po prostu bardziej filozoficzne podejście do koncepcji childfree czy bzw.
Filozofia, na pierwszy rzut oka dość depresyjna i pesymistyczna, jednak jak zagłębić się w temat, to nie jest tak czarno-białe. Np istnieje antynatalizm hedonistyczny, w skrócie mówiąc, "świat jest zły, ludzie to dupki, więc ja sobie będę korzystał z życia, nikomu nie wadząc, ale dzieci mieć nie zamierzam". No czyli klasyczne bzw, tyle, że mocno
@Kotouak: O tym pisze antynatalizm to koncepcja mająca na celu uzasadnienie pewnego stanu rzeczy i usprawiedliwienie wyboru/stylu życia podobnie jak przegryw. Moim zdaniem jej wykopowa forma ma bardzo wiele wspólnych mianowników z przegrywem. Co do reszty zgoda niech każdy żyje jak chce.
@Zgrywajac_twardziela: Spoko skoro masz z tego frajde. Jedni lubią frytki z majonezem inni szczęśliwi ludzie o ambitnych planach i wspólnych pasjach spędzają czas na krytyce cudzych wyborów prokreacyjnych.
@Towarzysz_Moskvin:

Spoko skoro masz z tego frajde. Jedni lubią frytki z majonezem inni szczęśliwi ludzie o ambitnych planach i wspólnych pasjach spędzają czas na krytyce cudzych wyborów prokreacyjnych. Co kto lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten przekąs jest tutaj zupełnie zbędny. Z resztą nie uważam by był to jakiś temat zajmujący mi większość czasu, ot napiszę sobie komentarz na Mirko czy wejdę w jakąś dyskusję i tyle,