Wpis z mikrobloga

Ostatnio zauważyłem na wykopie nowy tag #antynatalizm i ciekaw jestem co o nim sądzicie.

Zapraszam do głosowania:

#przegryw #antynatalizm i dla zasięgu #neuropa #4konserwy #ankieta bo ciekaw jestem jak do tego podchodzą ludzie o różnych poglądach.

Czy antynatalizm jest odpryskiem przegrywu?

  • tak 21.4% (54)
  • nie 72.2% (182)
  • to praktycznie to samo 6.3% (16)

Oddanych głosów: 252

  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Towarzysz_Moskvin:

Co nie zmienia faktu że to ty pierwszy wprowadziłeś ten wątek

Co masz na myśli? Ja tylko napisałem, że skazywanie kogoś na życie w którym nic poza cierpieniem nie jest pewne, jest moim zdaniem niemoralne.

Jak popełnisz s---------o to możesz trafić do więzienia ale to niska cena za przerwanie łańcucha cierpienia ( ͡
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Nie wiem po co dyskutujesz łbem, który używa argumentum adniezabiciumsie.

Nie urodzenie się ≠ s---------o. Przy tym drugim "damage has been done" oraz sprowadzamy cierpienie na bliskich, czy nawet na obce osoby (copycat suicide). Mamy też możliwość przekonania chociażby jednej osoby do antynatalizmu i zakończenia kolejnego koła cierpienia.
  • Odpowiedz
W każdej chwili można zakończyć własną egzystencje i to jest wybór. Wyboru nie ma jak ktoś zadecyduje za ciebie o twojej egzystencji. Śmiem twierdzić że większość powołanych do egzystencji wybiera jednak trwanie.


@Towarzysz_Moskvin: powolanie kogos do zycia już jest wyborem za kogoś, nawet jeśli plodzimy go po to żeby dokonał wy ory czy dalej chce zyć czy nie.

Nawet uznając że nie plodzenie jest wyborem za kogoś to jest to
  • Odpowiedz
Coraz lepsze te twoje przykłady, niemniej bardziej trafne był by przykład gdzie sprzedajesz randomowi kose na ulicy bo istnieje szansa że sprowadzi na siebie cierpienie. Wszak oszczędzasz mu ewentualności dostania w przyszłošci raka. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Towarzysz_Moskvin: jestes trolem czy co? XD
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Ja bym radził udostępniać poradniki efektywnego korzystania z wyszukiwarki googla, albo nawet youtuba. Te argumenty były już tyle obalane nawet wpisanie w google "antinatalism suicide" albo "antinatalism discussion" można znaleźć je wszystkie. Język angielski to podstawa przy szukaniu dobrych źródeł informacji. W języku polskim też nawet na wyk0pie można znaleźć ciekawe dyskusje.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: wśród antynatalistow jest nadreprezentacja osób z chorobami psychicznymi, depresja, alkoholizmem, epizodami w sektach religijnych, nieprzepracowanymi taumami, z trudnym dziecinstwem i złymi relacjami z rodzicami, którzy popełniali ogromne błędy wychowawcze, trudnościami w nawiązywaniu relacji damsko-meskich oraz nadwrażliwością na otaczającą rzeczywistosc. Do tego zwykle jest to podszyte zwykła wrogością i uprzedzeniami do roli rodzica i rodzicielstwa, do dzieci jako istot na innym poziomie oraz hedonizmem, egocentryzmem i chęcią życia bez poswiecen
  • Odpowiedz
wśród antynatalistow jest nadreprezentacja osób z chorobami psychicznymi, depresja, alkoholizmem, epizodami w sektach rligijnych, nieprzepracowanymi taumami, z trudnym dziecinstwem i złymi relacjami z rodzicami,


@ciemnienie: ja mam chorobe psychiczną, a moja siostra wiedze bardzo owocne życie. Kto jak nie ja rozumiem jakie ryzyko podejmuja rodzice, nawet tacy niepozorni co wioda normalne życie.

Wiec nie wiem na h-j tej argument ad personam? Wiesz w ogóle co to znaczy?
  • Odpowiedz
opisuje grupę jako całość, bez dzielenia na części, nie rozumiem dlaczego odbierasz to jako ad personam. Nie mniej dzięki za informację o swoim stanie psychicznym.


@ciemnienie: ad personam moze tez byc wymierzony w grupe
  • Odpowiedz