Wpis z mikrobloga

Strasznie dziwi mnie, że zachód prawie nie przekazuje żadnych ciężarówek potrzebnych dla logistyki. Przecież ukraińska armia też ma gigantyczne straty w pojazdach, a zachodnia artyleria nie będzie strzelać bez amunicji, która nie dojedzie

Widzę, że tylko Litwa coś dała

20 M113 armored personnel carrier, 10 military trucks and 10 SUVs pledged to Ukraine on 25 May 2022.


===============================
#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
  • 22
@Aryo: A tak właściwie to czy władze Ukrainy wyrażały w ogóle potrzebę przysyłania ciężarówek? Wydaje mi się, że koncentrowały się na sprzęcie bojowym.
Prosili też o ciężarówki


@Aryo: To by była prosta droga dla Niemców by 'pokazać, że coś robią'. Wysłaliby jakiś szrot i mogliby głosić - patrzcie, ratujemy Ukraińską logistykę. Tylko to się nie stało.
@Aryo: Jest dużo sprzętu o którym się nie mówi. Tak jak niedawno wyszło info na temat Grecji i ich wsparcia.
Medialna papka narzeka na brak reakcji Niemiec, a Niemcy przekazały jakąś część tak samo.

Akcja medialna by nie postować niczego co wojskowe swoje zrobiły na świadomości społeczeństwa tak samo. Co raz mniej wypadków żeby Rosjanie zaczęli strzelać w coś co znaleźli w sieci. Prędzej Rosjanie niedawno popełnili ten sam błąd co
@dzangyl: @Vixay: @Aryo: nie mówi się raczej o drobnym sprzęcie, tak jak ktoś wyżej napisał, nie jest on zbyt medialny. Natomiast myślę, że jakieś ciężarówki napewno pojechały na Ukrainę ale oczywiście, jak w przypadku każdego pojazdu który tam trafił z zachodu - jest to kropla w morzu potrzeb. Poza tym, napewno nic większego nie umknie opinii publicznej
Strasznie dziwi mnie, że zachód prawie nie przekazuje żadnych ciężarówek potrzebnych dla logistyki. Przecież ukraińska armia też ma gigantyczne straty w pojazdach, a zachodnia artyleria nie będzie strzelać bez amunicji, która nie dojedzie


@Aryo: skad ta pewnosc? bo ja mysle ze kupa pomocy humanitarnej w wiekszosci z PL, leci w ciezarowkach ktore juz nie wracaja tylko od razu lecą na logistyke.