Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć pytanie do osób które znają angielski na dobrym poziomie.
Czy Waszym zdaniem człowiek sam z pomocą tylko materiałów tak jak internet, książki, tłumacz jest w stanie nauczyć się angielskiego na poziomie B2? Mam na myśli poziom który umożliwi pracę w jakimś korpo..
Jeżeli tak to w jakim okresie czasu jest to do zrobienia? Jaką metodę nauki byście polecili dla osoby której po prostu nie stać na korepetytora czy też nativ'a
#b2 #english #angielski #studbaza #jezki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628df1815b7f91b6f6274cd9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście że tak, tylko będziesz miał trudniej z mówieniem. Na pewno dużo słuchaj, np. na yt z napisami, albo inne rzeczy które teraz oglądasz/robisz po polsku, możesz sobie poprzestawiać na angielski telefon czy coś. Musisz faktycznie korzystać z języka, a z angielskim to bardzo łatwe i bardzo przydatne.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Najważniejsze to załapanie języka na takim poziomie abyś mógł zacząć rozumieć mowę np. w filmach na YT, sitcomach, kreskówkach i może serialach. Rozumienie w całości większości typowych filmów jest trudne nawet dla nativa więc tym się nie przejmuj. Ja największy przeskok w rozumieniu angielskiego zrobiłem gdy w gimnazjum nie mogłem znaleźć więcej odcinków mojej ulubionej kreskówki po polsku i przekonałem się do angielskiej wersji. Pierwsze kilka odcinków to było
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, ja się tak nauczyłam
najpierw zrobiłam sobie fiszki z 1000 najpopularniejszych słów i podczytywałam w kiblu, podczas jedzenia, bez pospiechu
potem kupiłam abo na etutor
potem zaczelam ogladac seriale z polskimi i ang napisami jednoczesnie
potem z samymi angielskimi
i to juz byl poziom b2
  • Odpowiedz
PonadgabarytowyEsteta: W piśmie, czytaniu i słuchaniu tak, chociaż przyda się ktoś kontrolujący twoją gramatykę, bo poprawność języka jest elementem tych stopni B1, B2, C1 etc. Jeśli chodzi o mowę, to znajomy który z tobą pogada, ktoś z Discorda, a najlepiej wakacje w kraju anglojęzycznym.

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz