Wpis z mikrobloga

Aż sprawdziłem 2 razy bo nie wierzyłem, że aż tyle zarobiłem na mieszkaniu, którego jeszcze nie widziałem. 1,5 roku temu kupowałem mieszkanie w stanie surowym, które ma być oddane za kilka dni i płaciłem 10.5k za metr przy kawalerce 43 m^2. Jakieś 450k mnie to kosztowało. Obecnie podobny metraż w tej dzielnicy kosztuje 650-700k. Ofc tamte są już umeblowane, ale często w takim PRL albo IKEA style, że szkoda gadać xd Czuje dobrze człowiek

#chwalesie #nieruchomosci #inwestycje #mieszkanie
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anien: chyba że na kredyt, to pewnie spłaca same odsetki od półtora roku, to trzeba odjąć jeszcze jakieś 35 koła i jeszcze koszty notarialne i zaraz będziemy wchodzić w minus.
  • Odpowiedz
czy jak kupiłem chatę za 700k i teraz wystawię ją sobie za powiedzmy 2 miliony to znaczy, że zarobiłem 1.3 miliona?


@WiesiuZurek: Mati łakomczuszek powie że TAK! i oczywiście podatek od 1.3 Mpln się należy! (a czy realnie sprzedasz, to już twoja sprawa)
  • Odpowiedz
Jak za wydane pieniądze kupisz kolejne mieszkanie to nie zarobiłeś, ale nie straciłeś. Czemu? Bo różnice na plus która wyciągniesz pakujesz kolejnej osobie która Ci sprzeda.

Sprzedaj w dobrym momencie to możesz mówić o zarobku. To kiedy kupujesz nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@Anien:

ceny ofertowe są sporo wyższe niż transakcyjne


Kocham te bajki. Tak samo przedtem była bajka o tym, że jak ceny wynajmu pójdą do góry to wszyscy wrócą do domów rodzinnych i nikt nie będzie chciał wynajmować, a okazuje się, że ludzie ustawiają się w kolejkach pomimo tego, ze ceny są kosmiczne xd

Ja przedtem zanim zdecydowałem się na mieszkanie deweloperskie, szukałem mieszkań na rynku wtórnym. Jedno mi się spodobało
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: 09.2020 zakup 2 domów po 240m2 każdy rok budowy 2018. W górach z widokami. Łączna kwota za dwa domy 665.000zł. Były wystawione za 1.300.000, ale była trudna sytuacja rodzinna (domy na syna, a rodzice nie utrzymywali kontaktu, nikt nie chciał kupić bo rozmowa była z rodzicami, którzy realnie nie byłli właścicielami i trzeba było się samemu z synem dogadać). W chwili obecnej wartość 900k pierwszy i 700k drugi dom
  • Odpowiedz