Wpis z mikrobloga

@polnygroszek: Nie mialem tej beto, ale mam sks 12.0 - bez problemu dobija się do 10atmosfer. (wyzej nie testowałem) Siła której sie uzywa caly czas jest taka sama. Ale demonem predkosci nie jest i te kilkanascie machnięć trzeba by nabicoczekiwane cisnienie.

Na minus troche krotki wężyk, na + dostępne części.

Jak uszkodziłem głowice to nowa oryginalna za 40zl od ręki.
Siła której sie uzywa caly czas jest taka sama


@Hipodups: natknałem się już na takie opinie o tej pompce. Ciekawy mechanizm, tam jest jakiś zawór zwrotny?

@siona: komentarz z centrumrowerowe:

W szosie do około 6 bar idzie łatwo później do 8 trzeba troszeczkę wysiłku :)

nie do końca brzmi jak to, czego szukam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@polnygroszek: pv=nrt - fizyki nie oszukasz! jeśli ktoś ci pisze, że używa tej samej siły przy 2BAR i 8 BAR to kłamie. skoro tłok ma tą samą średnicę a ciśnienie wzrosło 4x to siła też musi wzrosnąć 4x...
@polnygroszek: każdą pompką będzie się mniej więcej tak samo pompować, kwestia jest taka że w tańszej przy wyższym ciśnieniu wywali ci powietrze przez jakiś oring.
Jak chcesz się nie namęczyć kup kompresor albo coś w stylu Bosch Easy Pump, byłem zdziwiony ale do 7-8 bar da się tym pompować rower bez problemu.
@polnygroszek: Mam taką bieda-pompkę Beto od jakichś 14 lat i żadnych problemów z wbijaniem 8 atm, nadal działa, wspaniały zakup. Protip: pompuję stojąc nad pompką, ręce proste i uginam nogę żeby dobijać ciężarem ciała a nie z pleców czy ramion.
@Hipodups: tak, jest tam jakis zawor tak sie minwydaje, bo inaczej by trzeba bylo coraz więcej siły użyc jak w innych pompkach. Jak masz zawory presta to tej z lidla nie polecam. Mialem 2 - głowica zdycha szybko i jest nieszczelna.
tak, jest tam jakis zawor tak sie minwydaje, bo inaczej by trzeba bylo coraz więcej siły użyc jak w innych pompkach


@Hipodups: co ty za głupoty opowiadasz?
zawory są też w innych pompkach i mają zupełnie inne zadanie! zadaniem zaworu jest uniemożliwienie "cofania się" napompowanego do opony powietrza czyli w odbiorze pompującego samoistnego podnoszenia tłoka.

by napompować oponę musimy podnieść ciśnienie w cylindrze pompki powyżej poziomu ciśnienia w oponie. jeśli więc
@siona: to co Ci moge powiedziec, nie czuje roznicy we wkladanej sile w pompowanie miedzy 1 a 8 bar. Po prostu idzie to lekko jak dla mnie.

A że glupoty opowiadam to racja. Leb mi dzis pęka i chyba lepiej nic nie pisać niż takie głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hipodups: @sargento:
dzięki za rady, wybrałem Airworx 10. W porównaniu do Beto niebo a ziemia, airshota napompowałem do 10 atmosfer (choć przyznam, że powyżej 8 już trochę własną masę trzeba wykorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Ponadto SKS jest wyższy od Beto, więc nie trzeba się tak garbić, oraz stabilniejszy.

Ja mam z Decathlona riverside 900

@xcfgh: miałem obie w ręku. Cena ta sama, ale