Wpis z mikrobloga

Siemandero.

Niedawno zostałem programista #15k tzn założyłem JDG i przeszedłem na formę współpracy #b2b zamiast na UoP i w związku z tym moje pytanie brzmi na co mogę brać/zbierać faktury aby sobie ten #vat odliczyć?

To, że na np. sprzęt komputerowy to się sam domyśliłem ale na co poza tym? Czy kupując cześci ekspoatacyjne do samochodu, który mam a nie jest żadnym samochodem firmowym mogę brać FV? Czy na szampon do włosów mogę brać FV? Na mleko i chleb itp? ;)
Jest gdzieś jakieś zestawienie na co mogę lub na co nie mogę brać tych FV? :)
  • 9
@twar: wszystko co służy Ci do osiągniecia przychodu i nie jest osobistym wydatkiem(np garnitur odpada). Jeśli umiesz przekonać US że rzecz którą zakupiłeś była konieczna żeby wystawić fakturę przychodową to jest OK
@twar: A jak jesteś łysy to czy przeszczep włosów który spowoduje że lepiej wypadniesz na spotkaniu biznesowym i zaważy o tym czy podjąć z Tobą współprace nie jest kosztem firmowym? Każdy US to zakwestionuje. Tak samo jak wszelkie koszty reprezentacji nie są kosztami uzyskania przychodu. Koszt reprezentacji to np sprezentowanie żonie klienta ładnych kolczyków, czy też zorganizowanie spotkania z klientem w luksusowym hotelu.