Wpis z mikrobloga

Czesc - może ktoś wie. Mam sobie dłużnika który 3 lata temu miał spłacic mi należność w wysokości 1000 pln. Termin splaty mija ( szcześliwa 3 letnia rocznica za 2 dni ). Sprawe chce przekazac do komornika bo dość mam tej sytuacji. Niby suma jest niewielka ale chodzi o zasady. 1000 pln można zarobić w jeden miesiąc w naszym regionie poza swoją normalną praca także nie jest to wymówka.

Moje pytanie brzmi :

1.Czy od opóźnienia spłaty normalnie naliczane są odsetki w przypadku pożyczki osobistej ? ( z tego co czytam tak ale wole się dowiedzieć )

2.Czy przed wizyta u komornika należy złożyć jakieś zawiadomienie w sądzie czy sam dokument pozyczki oraz brak dowodu spłaty wystarczy ? ( pożyczkobiorca nie ukrywa że nie spłacił - ciągle jest za tydzien dwa - jak to u takich ludzi bywa nigdy ten czas nie nadchodzi bo zawsze x/z/y sie zdarzy )

3.Czy musze poinformować pożyczkobiorcę uchylającego się od spłaty że sprawa zostanie przekazana do komornika/sądu czy to tylko moja potencjalna uprzejmość ?

Z góry dzięki mirki ale juz mnie tu nie nadazaja gotowac bigosu na uspokojenie z tym krętaczem.

#finanse #komornik
  • 7
@10minuteman:
ad. 2 - Komornik działa na podstawie tytułu wykonawczego, czyli najczęściej orzeczenia sądowego - np. wyrok, nakaz zapłaty. Po treści pytania nr 2 śmiem twierdzić, że nie dysponujesz umową w formie aktu notarialnego ani nie przeprowadzałeś postępowania Sądowego. Wnieś pozew, wygraj sprawę, otrzymaj nakaz zapłaty i wróć.
@10minuteman krawczykowski już Ci napisał co i jak. Wnieś pozew, wygraj sprawę, otrzymaj nakaz zapłaty i wróć. Ja podam dalszą część: Złóż wniosek egzekucyjny do komornika, poczekaj aż komornik umorzy postępowanie z uwagi na bezskuteczność, opraw wyrok/nakaz w ramkę i codziennie na nowo spoglądaj ze świadomością że po kilku latach wygrałeś i masz na to papier ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@franaa: @Christophersonius: @krawczykowski: @ste3: No mowiac uczciwie nie spodziewalem sie ze czeka mnie taka przygoda :D

Czyli podsumowujac : przedsadowe wezwanie -> wniesc pozwew -> jesli wygram -> egzekucja komotnicza -> prawdodpobnie jestem i tak przegrany nawet jak wygram ( )

To juz chyba prosciej bedzie mi zagadac z jego pracodawca ktorego znam tzn personalnie ze jego pracownik pozycza od kontrahenta pieniadze i
To juz chyba prosciej bedzie mi zagadac z jego pracodawca ktorego znam tzn personalnie ze jego pracownik pozycza od kontrahenta pieniadze i nie oddaje. Bylo by to legalne dzialanie ?


@10minuteman: legalne? tak. Czy to coś zmieni dla Ciebie? nie