Wpis z mikrobloga

Wiele razy na wykopie widziałem jak śmiano się z chorzowskiego rynku, że przez środek idzie droga ekspresowa tzw. estakada i pozwólcie, że opowiem wam o niej z perspektywy mieszkańca.

Chorzów nie jest miastem turystycznym, a rynek w Chorzowie nigdy nie był jakąś perłą architektury. Terenów zielonych w samym Chorzowie jest multum od Parku Śląskiego zaczynając czyli jednego z największych parków w Europie, przez kilka innych miejsc pełnych jezior, stawów i zieleni. Mieszkaniec miasta ma więc gdzie iść i spędzić czas z rodziną.
Mało tego, sam rynek od kiedy został wyremontowany też tętni życiem i chętnie spędzają na nim czas rodziny z dziećmi, estakada jest dość dobrze wyciszona i nie przeszkadza w funkcjonowaniu.

Sama estakada spełnia swoją rolę świetnie, Chorzów dzięki niej i innym drogom jak A4 i DTŚ jest jednym z mniej zakorkowanych miast mimo, że jest bezpośrednio miastem przelotowym relacji Katowice -Bytom, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska.

Do tego samo centrum miasta nie przypomina w godzinach szczytu jednego wielkiego korka, a idąc ulicą Wolności czujesz się jak w spokojny niedzielny poranek.

#katowice #chorzow #slask #bytom #architektura #polska
rakiwo - Wiele razy na wykopie widziałem jak śmiano się z chorzowskiego rynku, że prz...

źródło: comment_16532892042OIqbSc0kVSIk4nvT6ztzH.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@rakiwo: Ale wygląda brzydko ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ogólnie mam wrażenie, że śląskie miasta są jakieś takie paskudne. Zwłaszcza te około katowickie. I mówię to jako mieszkaniec jednego z nich ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kapitan_Wie_Wszystko: No tyko ze Bytom nie znajduje sie 3minuty jazdy od Katowic. Tu chodzi o to,ze w Chorzowie jest równie fajny wybór knajp co w Kato przy tym duzo tańszych, osobiście mieszkając w Katowicach wole sie stołować w Chorzowie.
  • Odpowiedz
@ArchDelux: Nie raczej wyznacznik tego, że skoro mieszkańcom ta estakada nie przeszkadza i potrafią czerpać przyjemność z przebywania na rynku to w sumie gówno kogo powinno innego to obchodzić xD
  • Odpowiedz
@rakiwo: jak są rodziny z dziećmi to estakada i rynek z krajówką są spoko, no dobre rozumowanie, no jest wszystko w porządku, jest dobrze, dobrze robią, dobrze wszystko jest w porządku, jest git, niech się to trzyma.
  • Odpowiedz
@unfolding: No ja też jestem mieszkańcem Chorzowa też od urodzenia i nie rozumiem tego xD. Znaczy wiadomo ze smakiem jest jak z dupą każdy ma swoją, ale opinie na googlu nie kłamią Kartel czy Ludzie różne rzeczy mówią mają lepsze oceny niż 99% katowickich knajp. I o ile w Katowicach nigdy nie mam problemu z miejscem w knajpie o tyle w Chorzowie w tych dwóch i owszem jak przyjdę bez rezerwacji.
  • Odpowiedz
@ArchDelux: Chorzów tego rynku potrzebuje jak małpa zegarka, ani on zabytkowy, ani wyjątkowy ani ładny nigdy nie był, To nie jakieś zadupie na Podlasiu gdzie co 50 km masz miasto to i rynek jako centralny punkt musi być. Estakada jest dużo bardziej pożyteczna i w dupie mam, że przez centrum miasta przechodzi 4 pasmowa droga, wolę to niż stanie w korkach godzinnych, bo tak by to wyglądało w Chorzowie gdyby nie
  • Odpowiedz
@unfolding: Opinia kilku tysięcy osób na googlu jest na pewno więcej warta niż gówno opinia jednego wykopka, który pozjadał wszystkie rozumy. Kartel i LRŻM mają liczbę ocen i średnią na poziomie Śląskiej Prohibicji czyli chyba jednej z najlepszych knajp ogólnie na Śląsku.
  • Odpowiedz
@rakiwo:

a idąc ulicą Wolności czujesz się jak w spokojny niedzielny poranek.

Tylko ten poranek ma miejsce w latach późnych latach 90 i jest wypełniony dresami, sklepami z podróbkami, chińszczyzną i biedą.
Wolka jest niesamowicie wręcz odpychająca i martwa, zresztą jak cały Chorzów który posiada całe 3-4 bary które nie są melinami do których strach wejść, z dwie dobre restauracje i teatr. To na tyle rozrywek
  • Odpowiedz
@Bialkowoz: To co pokazałeś to nie cały rynek, tylko jego połowa, gdybyś zrobił zdjęcie z innego kąta to widziałbyś 4 #!$%@? kominy Huty Kościuszko czy jak właśnie zauważyłeś wcześniej Królewskiej Huty. Także dalej potwierdzam na pocztówce może wygląda i uroczo ta część rynku, w praktyce wyglądał koszmarnie. Nie zastanowiło Cię nigdy dlaczego jedyne zdjęcia rynku jakie się zachowały są tylko z tej perspektywy? Bo ta druga część już tak ładnie nie
rakiwo - @Bialkowoz: To co pokazałeś to nie cały rynek, tylko jego połowa, gdybyś zro...

źródło: comment_1653383103LVJLrHvxvPaUyU1aArdELS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz