Wpis z mikrobloga

Wiele razy na wykopie widziałem jak śmiano się z chorzowskiego rynku, że przez środek idzie droga ekspresowa tzw. estakada i pozwólcie, że opowiem wam o niej z perspektywy mieszkańca.

Chorzów nie jest miastem turystycznym, a rynek w Chorzowie nigdy nie był jakąś perłą architektury. Terenów zielonych w samym Chorzowie jest multum od Parku Śląskiego zaczynając czyli jednego z największych parków w Europie, przez kilka innych miejsc pełnych jezior, stawów i zieleni. Mieszkaniec miasta ma więc gdzie iść i spędzić czas z rodziną.
Mało tego, sam rynek od kiedy został wyremontowany też tętni życiem i chętnie spędzają na nim czas rodziny z dziećmi, estakada jest dość dobrze wyciszona i nie przeszkadza w funkcjonowaniu.

Sama estakada spełnia swoją rolę świetnie, Chorzów dzięki niej i innym drogom jak A4 i DTŚ jest jednym z mniej zakorkowanych miast mimo, że jest bezpośrednio miastem przelotowym relacji Katowice -Bytom, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska.

Do tego samo centrum miasta nie przypomina w godzinach szczytu jednego wielkiego korka, a idąc ulicą Wolności czujesz się jak w spokojny niedzielny poranek.

#katowice #chorzow #slask #bytom #architektura #polska
rakiwo - Wiele razy na wykopie widziałem jak śmiano się z chorzowskiego rynku, że prz...

źródło: comment_16532892042OIqbSc0kVSIk4nvT6ztzH.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Drezv: no tak, remont torowisk trochę tą tezę obala, ale to już wina tego, że geniusze z miasta wpadli na pomysł by robić jednocześnie remont w 3 różnych, ruchliwych miejscach.Natomiast bez remontów jest to mało zakorkowane miasto. Pamiętam, że jako małolat dorabiałem jako dostawca pizzy i praktycznie w każde miejsce byłem w stanie dojechać w kilka minut.
  • Odpowiedz
że przez środek idzie droga ekspresowa


@rakiwo: ekspresowa z ograniczeniem do 60 km/h ( )

Chorzów dzięki niej i innym drogom jak A4 i DTŚ jest jednym z mniej zakorkowanych miast


bo kto by tam chciał jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rakiwo: kek restauracje i te bary xD każdy idzie na 1 piwo do krakena a potem sru do kato, co ty chopie mówisz. I tak najlepsza knajpa jest na przeciw tężni, tyskie za 7 i klimat dzielnicy.
Na wolce masz same banki i orendze. W niedziele o 10 jest pusto choby covid, a estakada zamiast być usunięta i #!$%@? obwodnica to robią ci nowe tory do #!$%@? wie czego (możesz sobie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rakiwo:

Do tego samo centrum miasta nie przypomina w godzinach szczytu jednego wielkiego korka


Bo nie ma tam dużych firm i korporacji. Chorzów to sypialnia Katowic i tak jak centrum nie jest zakorkowane, tak już DTŚ i Katowicka już bardzo często.
  • Odpowiedz
@doznanie: Ale ja nigdzie nie napisałem, że Chorzów to miasto tętniące życiem, praktycznie każde miasto obok Katowic nie ma życia kulturalnego tylko spieprza do Katowic, nie zmienia to tego, że restauracje w Chorzowie>restauracje w Katowicach. #!$%@?ąc od tego, że ceny są 2 razy niższe to wiele knajp jest po prostu lepszych.

Np. Ludzie różne rzeczy mówią, to chyba najlepsza pizza włoska w Polsce, stolik tam musisz rezerwować z wyprzedzeniem bo z
  • Odpowiedz
@rakiwo: > Np. Ludzie różne rzeczy mówią, to chyba najlepsza pizza włoska w Polsce, stolik tam musisz rezerwować z wyprzedzeniem bo z ulicy nie wejdziesz.
w życiu nie jadłem tłustszego gówna, 2/10 sam robię 3 razy lepsiejszą

Kartel to naprawdę solidna i ekonomiczna kuchnia meksykańska. Tam również ciężko o stolik w ciągu dnia, do tego w śmiesznej cenie bo obiad tam kosztuje 25-30 zł.

jedzenie dla jedzenia, aby się nażreć, nic
  • Odpowiedz
@doznanie: To, że tobie coś nie smakuje nie oznacza, że coś jest #!$%@?, oceny w googlu i kolejki w tych miejscach wskazują raczej, że to ty jesteś w mniejszości.
  • Odpowiedz
@doznanie: a jeśli chodzi o trasę rowerową to mieszkam na tauzenie i polecam moją ulubioną, śladem stawów.

Zaczynam od Maroko na Tauzenie, przez park śląski jadę na Klimzowiec nad tamte 2 stawy, stamtąd trasą rowerową, obok stadionu Ruchu na Skałkę na Świonach i stamtąd też trasą rowerową na Amelung.
  • Odpowiedz
na szczęście Chorzów to nie najgorsze miasto na Śląsku bo jest jeszcze Bytom i zabrze xd @rakiwo: najbardziej dziwi mnie Bytom tak duże miasto również przelotowe a wygląda jak wygląda czyli strasznie.


@Drezv: sródmiescie wyglada strasznie, ale pomyśl ile taka aglomeracja śląsks może pomieścić centrów miast? W bytomiu poza śródmiesciem to sa osiedla ktorre wygladaja normalnie. Idealnie do mieszkania i dojezdzania sobie do ciekawychn miejsc na śląsku.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rakiwo: w zeszłym roku jechałem tą estakadą i sobie myślałem, że co za zjeb zbudował taką drogę przez środek miasta. To moje wspomnienia z Chorzowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz