Wpis z mikrobloga

To normalne, że jadąc wolno (np. parking albo małe rondo) nie używam przeciwskrętu tylko skręcam jak na rowerze, "normalnie" kierownicą?

Przeciwskrętu normalnie używam ale jak jadę szybciej, poniżej tych 20 km/h coś nie idzie.

#motocykle
  • 11
@jajajaja2: naturalnie, tylko możesz przypadkiem skręcić w drugą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°) a poważnie to nie jest zadna wieksza filozofia, trzeba robić to świadomie żeby w razis potrzeby wykonania gwałtownego manewru nie skręcić odruchowo od przeszkody, często na crash camach początkujących to widać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jajajaja2: naturalne, po prostu chcesz sie pochylić i widzisz co działa lekko zmieniając kąt kierownicy (to iest niemal nieodczuwalne). Nie dodawaj gazu (utrzymuj stałą prędkość) w zakręcie, bo będziesz z nim walczył
Niesamowicie ryją banie te wszystkie gurowskie mądrości specjalistów od jazdy na moto. Już tu kiedyś pisałem jak kumpel zmieniał biegi bez sprzęgła przy spokojnej jeździe bo tak mu na szkoleniu powiedzieli. To samo przeciwskręt. Narasta to takim mitem, że ja #!$%@?. Podobnie targeting. Jak ja czytam wpisy na różnych forach, czy komentarze pod filmikami o tym "dalekim patrzeniu w zakręcie" na drogach publicznych to mnie #!$%@? strzela. Przede wszystkim zastosowanie technik jazdy
@czarny_matt94: Oj tak, mam to samo i dobrze, że ktoś to napisał bo już powoli zaczynałem myśleć że się nie nadaję do tego XD
Jak mam #!$%@? patrzeć na "APEX", kiedy droga dziurawa i jedyne o czym myślisz to nie spaść z moto/#!$%@?ć felgi XD.
Według for/YT jazda jest 0/1, albo jeździsz jak PRO albo lepiej nie wyjeżdżaj poza swój ogródek XD