Wpis z mikrobloga

@redreni: ale #!$%@? xd

Jak masz 100 k pln na koncie to co ci szkodzi mieć zabezpieczenie 5k usd, 5k chf, 5 eur. Glapa otwarcie mówił, przy inflacji gusowskiej 5-6%, że chce mieć słabą walutę, przegiął pałę i teraz będziemy gonić FED mocniejszymi od nich podwyżkami. Mi na głowę dobrze robi posiadanie kilku koła właśnie tych walut. Nie ponoszę żadnych kosztów za prowadzenie konta walutowego a za chwilę pojawią się pierwsze
  • Odpowiedz
Jezeli mieszkasz w polsce to najllgiczniejsze zdaje sie trzymanie duzej rezerwy w euro.


@WiktorekS: Dodałbym jeden zajebiście istotny szczegół techniczny - euro w większości instytucji chodzi po sieci SEPA przy przeleach (szybko i darmowo), dolar po SWIFT (wolno, za to drogo).

Inna rzecz że nie ma sensu przy oszczędnościach do kilkuset k pieprzyć się z jakimiś wydumanymi zabezpieczeniami walutowymi przed inflacją (xD jakby jeszcze kursy walut podążały za inflacją). To nie
  • Odpowiedz
@minor983: jak masz 30 koła usd to pewnie koło 2023 po cyklu podwyżek będziesz mógł na 3-4% wrzucić im dolary. Nie taki zły deal jeśli zakładamy dalszą powolną dewaluację pln - ale oczywiście mogę się mylić jak to każdy. no i nie mam 30 k dolarów i nie będę tyle miał bo za mało zarabiam to raz a dwa nie kupuję ich dużo bo dolar jest drogi
  • Odpowiedz