Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#motocykle #yamaha #r1 #zalesie
Co ja dzisiaj przeżyłem ()
Wyjechałem R1 zatankować i po zalaniu już coś dziwnie wolno kręcił rozrusznik, ale nie skojarzyłem faktów i po tygodniu bez jazdy szybko mi to wypadło z głowy. 35 km od domu zgasły zegary, potem motocykl zaczął prychać. Dojechałem tak 2 km do polnej drogi i tam dwie godziny myślałem co robić. Po tym czasie akumulator trochę odżył, ale nie na tyle żeby zakręcić, więc na tej polnej drodze zacząłem ganiać z tym motorem i możecie się domyśleć jakie były skutki, zaprowadziłem go w końcu 500 metrów dalej na wzniesienie i odpaliłem na pycha. Przejechałem tak 5 km i Yamaha zaczęła prychać, obrałem wtedy taktykę gaszenia. Rozpedzałem się do możliwego maximum i jechałem na sprzęgle prawie do zatrzymania, wróciłem tak do domu i myślę że pewnie ładowanie się skończyło jak to w r1 bywa. Morał z tego taki, że warto umieć odpalać motocykl na pycha bo może uratować to tyłek. Już raz się tak uratowałem gdy zostawiłem bandita na światłach. Najważniejsze, że moja polskość zaoszczędziła 300 zł na lawecie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@Reynald: super, regulator napięcia dostał nieźle w #!$%@?. A potem zdziwienie, że regulatory napięcia się uszkadzają. Jak masz rozładowany akumulator lub uszkodzony alternator to nigdy nie uruchamiaj na pych.
Nigdy nie miałem takiego motocykla, ale crf 450 odpaliliśmy w 3 osoby jak się kopka urwała.


@Reynald: dokładnie w 3 osoby i jeszcze miałeś ręczny dekompresor. W motocyklach 600cm3 tylko z rozrusznikiem elektronicznym na motocyklu musi siedzieć gość 120kg drugi go pcha i mają wbity 3-4 bieg inaczej motocykl nie ruszy.
@zaczalem_cwiczyc: pomyliłem xj z XT. Myślałem że odpaliłeś XT.
W xj odpalasz na pych tylko 150 cm3 a w XT 600cm3.
Ja bez najmniejszego problemu odpalałem 500 cm3 w swych cylindrach czyli 250 cm3. Bo zasada jest taka że jak jeden cylinder odpali a tylko jeden odpala w danym momencie to on odpala pozostałe.
Jeden cylinder jak na dr-z które ma 400cm3 też samemu już nie odpalisz bo objętość mieszanki do