Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo 1 czerwca kończy się bezpłatna wersja G Suite. Korzystałem i ja, więc przenoszę się na inny serwer. Używałem poczty, Google Analytics, Google Drive i konta Google, w tym na Androidzie. O ile pocztę pocztę przerzucę ImapSync, Google Drive skopiuję pliki, to trudniej jest z Analytics i kontem na Android.

Można przenieść strony z Google Analytics na inne konta w Google (np. na Gmail)? Jak usunę konto G Suite, to z tym samym adresem po migracji będę mógł zarejestrować się w Google i korzystać z tego konta pod Androidem? Da się zachować wszystkie wiadomości, ustawienia, kontakty na telefonie?

#google #gsuite #analytics #googleanalytics #android #serwery
  • 10
@lunga: Dzięki! Nie wiedziałem o tym. Pytanie czy łapiesz się na użytek prywatny, jeśli prowadzisz JDG, ale nie używasz kont do działalności biznesowej?
@Tino: Teraz chyba już się nie da założyć bezpłatnej, to oferta tylko dla przechodzących.
W firmie używamy płatnego Google Workspace, a prywatnie mam Gmaila.
@Tino: po tym jak google trzymało wszystkich w niepewności przez 3 miesiące okazało się że nie dla niektórych zostaje wszystko po staremu. Albo zostajesz w darmowej albo jesteś w czarnej d. z "zakupami, filmami czymkolwiek" bo nie przeniesiesz wszystkiego z user@domena na user.domena@gmail. Krótko mówiąc google pod****wił masę ludzi i tyle.
@RichardRamirez: Konto google pod tą samą domeną lub analytics też nie da się przenieść? To mi pokazało, że nawet darmowej wersji nie można być pewnym i wolę się przenieść na byle pod-hosting z allegro, niż zostawiać tam konto. Co jeszcze podkreślają, że w wersji bezpłatnej "niektóre funkcjonalności" mogą zostać wyłączone. "Niektóre", więc nie wiesz jakie. Czyli wyłączą Ci maila z dnia na dzień, bo uznają, że to opcja komercyjna i masz
@Tino: No właśnie google nie zaoferowało sensownej zmiany. Drogi były dwie albo zmieniamy user@domena na user.domena@gmail.com albo zostawiamy samo logowanie user@domena bez poczty. Google wybrało drogę po środku
@RichardRamirez: po środku to ja mogę jechać rowerem, kiedy nie muszę płacić za paliwo i nie interesują mnie ceny energii elektrycznej - wolę konkret - albo płacisz i masz swoje psie usługi albo idziesz na zewnątrz

za chwilę z gmaila i powiązanego konta google będą pobierać opłaty, bo nie dostaniesz się do telefonu czy karty lub konta bankowego bez opłacenia abonamentu