Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś się zastanawia, jak w przyszłości będą wyglądać osiedla budowane jak kurniki to polecam sprawdzić czym jest Osiedle Słowicza w Piasecznie (zwane przez miejscowych "Ptasi burdel" - od tego, że każda ulica ma nazwę jakiegoś ptaka). Mam niewątpliwą przyjemność odwiedzać tam kogoś i za każdym razem jestem pod wrażeniem tego, jak to bardzo powoli przeobraża się ono w slumsy.
Pod linkiem jest felieton z GW oraz zdjęcia. Swojego czasu kiedyś na osiedlu wybuchł pożar, jednak ze względu na zbyt wąski przejazd (jak to zostało odebrane?), straż musiała się zatrzymać i ciągnąć wąż z daleka. Wszyscy wiedzą, że doszło tam do wręczania łapówek by tylko postawić to osiedle, bo nikt by nie klepnął czegoś tak chaotycznego.
Polecam obejrzeć zdjęcia.
http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?t=12620

PS. Niedaleko (6 km dalej) znajduje się Lesznowola ze swoimi osiedlami w środku pola XD Pic rel

#nieruchomosci
LongWayHome - Jeśli ktoś się zastanawia, jak w przyszłości będą wyglądać osiedla budo...

źródło: comment_1653040689ZLGzQxrG3LZBJwUhFanPfU.jpg

Pobierz
  • 28
@kaaban: Byłeś na miejscu? Wiesz jak tam się mieszka? Piszę z własnego doświadczenia. A historia o łapówkach podchodzi od jednego z generałów WP, który niejako jest związany z tym miejscem, więc ze względu na autorytet mu wierzę.
@kaaban: Byłeś na miejscu? Wiesz jak tam się mieszka? Piszę z własnego doświadczenia. A historia o łapówkach podchodzi od jednego z generałów WP, który niejako jest związany z tym miejscem, więc ze względu na autorytet mu wierzę.


@LongWayHome: XDDDDD historia od GENERAŁA, powtarzam, od GENERAŁA RP. Też wierzę na słowo, po co miałby powtarzać urban legend o odbiorze inwestycji niespełniającej norm przeciwpożarowych przez co w przypadku śmierci jakiejś osoby można
kiedyś na osiedlu wybuchł pożar, jednak ze względu na zbyt wąski przejazd (jak to zostało odebrane?), straż musiała się zatrzymać i ciągnąć wąż z daleka


@LongWayHome: Obstawiam raczej zaparkowane na ulicy/chodniku samochody. Garaże pewnie w większości robią za graciarnię. Jedno auto na podjeździe, a drugiego nie ma gdzie postawić i blokuje przejazd na ulicy przed domem.
@LongWayHome: Byłem tam wielokrotnie, parkowałem w błocie, przeciskałem się przez wąskie uliczki i stałem w korkach na tym osiedlu. Kompletnie antyludzki burdel bez żadnej nadziei na poprawę.

Ciekawym przypadkiem w Piasecznie jest jeszcze „Titanic”, czyli dosłownie rozpadający się blok. Oczywiście również spod ręki Multi-Hekka.