Wpis z mikrobloga

@kutwa_sprytny: Landmann to jest raczej niższa półka, zależy czego też oczekujesz od grilla, ale jak chcesz się wkręcić, to proponowalibyśmy wyższy model. Mercedesy wśród grilli: Weber, Broil King, Napoleon. Świetne są też niemieckie Endersy - bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Jeżeli szukasz grilla węglowego to Weber lub Kamado Joe. Fajną opcją jest ten Master Touch od Webera. Ma kosze char basktet, dzięki czemu możesz grillować zarówno metodą pośrednią, jak i
  • Odpowiedz
@decofire: Wiedziałem że na wykopie znajdę fachowca :)
Przyznam że cena Master Touch ( mimo że bardzo mi się podoba ) trochę mnie odstrasza dlatego też zastanawiałame się nad najprostszym Kettle Webera - zastanawiam się czy dlaczego jest taki rozstrzał cenowy za tego typu kopułowe grille - od 200 do 700 - możesz mi to wyjaśnić ?
Na specjalnei dużym ruszcie mi jakoś nie zależy , wydaje mi się że te
  • Odpowiedz
@kutwa_sprytny: grillowalem na tym kiedys, żadne wow. Szczerze, to jedyna roznica pomiedzy tym a grillem "ogrodkowym" za pare dych, to byla wygoda, bo moglem sobie powiesić szczypce z boju czy mialem półeczkę na talerz. No i moze regulacja wysokosci paleniska. Tak poza tym to nic innego ten grill nie posiada. No i zdziwilem sie, ze w sumie tam nie ma jakos dużo miejsca.
  • Odpowiedz
@kutwa_sprytny: Głównie chodzi o rozmiary rusztu do grillowania (niektóre mają średnicę 47 cm, inne 57 cm), kwestię czy jest wbudowany termometr, czy nie ma, ale też zastosowane technologie, niektóre np. w Kettle Original One-Touch mająsystem czyszczący One-Touch (tutaj możesz zobaczyć u nich na kanale na przykładzie modelu Summit, jak to działa, w Kettle Original troszkę inaczej wygląda ten system, ale zasada ta sama), w Compact Kettle nie ma tego rozwiązania,
  • Odpowiedz
Czy to jest warte kupna ? W tym roku mam bardzo silną potrzebę wkręcenia się w grillowanie w niskich tempearturach i szeroko rozumiany texas grill


@kutwa_sprytny: no sam sobie odpowiedz, wg mnie jak ktos nie lubi wydawac hajsu to go nie stać na tanie rzeczy. Idz, obejrzyj tego grilla na zywo, zobacz jakosc materiałów i wykonczenie w Casto. Jakby co takiego Webera po jednym sezonie jak nie pyknie mozna też sensownie
  • Odpowiedz
po prostu zastanawiam się nad tym czy faktycznie jest przeskok jakościowy


@kutwa_sprytny: To jak porównywanie iPhone do jego chińskiego odpowiednika. Parametry niby te same, ale jednak finalnie masz zupełnie inne doświadczenia w korzystaniu. Bo diabeł tkwi w szczegółach. Weber po prostu wie jak zrobić zajebistego grilla bo robi je dobrze od dziesiątek lat. Nie jestem w stanie Ci dokładnie powiedzieć jakie szczegóły się na to składają i może to zabrzmieć ignorancko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@decofire: podłączę się do tematu. Jaka jest realna różnica między Bar-B-Kettle a Compact? Przymierzam się do zamówienia, na razie chcę coś w budżecie ok. 500 zł i firma Weber raczej mnie przekonuje. Zależy mi na względnej jakości. Odwiedziłem Obi i Castoramę i większość grilli, które tam znalazłem w tym budżecie, mimo pokaźnych rozmiarów, są dość licho wykonane. Chyba, że jest jeszcze jakaś alternatywa. Dzieki!
  • Odpowiedz
@davey: Bar-B a Compact różnią się ilością otworów wentylacyjnych na dole grilla, co się przekłada na możliwości ustawienia temperatury i lepszej kontroli. Compact ma 1, Bar-B ma 3. Dodatkowo Bar-B ma delikatnie większą pokrywę. Obydwa mają emalię porcelanową, co się przełoży na długoletni, porządny wygląd.
  • Odpowiedz
@decofire: Wielkie dzięki za odpowiedź i chyba na dobry początek skuszę się na Compact od Was. Chyba, że Waszym zdaniem Bar-B 47cm wystarczy na grilla dla 6-8 osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz