Wpis z mikrobloga

@Sam_Marton:
Odsetki od kredytu są naliczane codziennie, więc w momencie nadpłaty masz na pewno jakieś odsetki z danego miesiąca naliczone. Normalnie schodzą one razem z ratą miesięczną. W przypadku nadpłaty, banki zazwyczaj w pierwszej kolejności zaliczają nadpłatę na poczet odsetek, reszta idzie na spłatę kapitału.
Tutaj natomiast jak odhaczysz, że spłacasz tylko kapitał, to odsetki zejdą potem razem ze zwykłą ratą.
  • Odpowiedz
@lipszczak: rozumiem korzystniej jest nadpłacić kapitał? a rachunek do pobrania prowizji/opłaty, to będzie właśnie dla odsetek z tego bieżącego miesiąca, które już się naliczają
  • Odpowiedz
oddasz duuuuużo więcej $ bankowi


@Sam_Marton Nadplacajac co miesiąc oddasz tyle samo. Rata 2000 zł daje taką samą sumę odsetek i ostatecznie okres jak rata 1500 zł i nadpłata 500 zł lub rata 1950 zł i nadpłata 50 zł.

rozumiem korzystniej jest nadpłacić kapitał?
  • Odpowiedz
@Sam_Marton:
@vertical już odpowiedział na to pytanie. Praktycznie bez różnicy, bo kolejnej racie wszystko się wyrównuje.
Wydaje mi się, że ta opcja to tylko po to, żeby ułatwić zrozumienie skąd i na co poszły pieniądze. Kosmetyka.
  • Odpowiedz
Kosmetyka.


@lipszczak: Dokładnie tak. Nie wiem jak ostatecznie wygląda tam dalej ten proces nadpłaty, ale z tego screena że jest zaznaczone że nadpłacam tylko kapitał a doliczone zostaną odsetki może wynikać wg mnie, że jak OP ma dziś naliczone np. 200 zł odsetek i wpisze w pole kwota spłaty 5000 zł, to jak zaznaczy spłacam tylko kapitał to mogą mu pobrać 5000 zł + 200 zł, a jak odznaczy to
  • Odpowiedz