Wpis z mikrobloga

Informatyki raczej nie polecam bo rynek jest mocno przesycony i o ile nie bedziesz w czyms ekspertem to kosmicznych pieniedzy nie dostaniesz.


@ShowBobsAndVagona: A gdzie dostaniesz kosmiczne pieniądze za bycie przeciętnym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szymon465: Bo w IT zarobi 2-3x więcej, nie pracując na zmiany ani w delegacjach, o pracy w nadgodzinach czy Januszexach nie wspominając ( ͡° ͜ʖ ͡°) I warunkach środowiskowych typu smród, hałas i gorąc/zimno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Informatyki raczej nie polecam bo rynek jest mocno przesycony i o ile nie bedziesz w czyms ekspertem to kosmicznych pieniedzy nie dostaniesz.


@ShowBobsAndVagona: Tak, oferty pracy na LinkedIn z podanymi widełkami to potwierdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°) O tym przesyceniu rynku pracy IT to już słyszę od 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ekspertem każdy z czasem się staje w tym co
  • Odpowiedz
Bo w IT zarobi 2-3x więcej, nie pracując na zmiany ani w delegacjach, o pracy w nadgodzinach czy Januszexach nie wspominając ( ͡° ͜ʖ ͡°) I warunkach środowiskowych typu smród, hałas i gorąc/zimno ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wegrzynski może łączyć IT i automatykę.

A do warunków środowiskowych dodała bym jeszcze brud. To są skarpety pana pracującego na hali. Chyba wietrzy na następny raz.. @
WielkiNos - >Bo w IT zarobi 2-3x więcej, nie pracując na zmiany ani w delegacjach, o ...

źródło: comment_1652874960dzEdLmqls57NwVCPV9upsq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
może łączyć IT i automatykę.


@WielkiNos: Jak najbardziej, mi się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Grunt żeby to robiąc zarabiać jak w IT a nie jak w automatyce, bo różnie to bywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rynek jest mocno przesycony


@ShowBobsAndVagona: chyba przesycony ludźmi, którzy chcą iść do IT, bo to modne, 15k, a nic poza tymi rzeczami o pracy w branży nie wiedzą.
W IT ciagle brakuje ludzi, którzy mają łeb na karku, coś faktycznie potrafią i mogą to pokazać w praktyce, a nie tylko w teorii.
  • Odpowiedz
@symis: @Wegrzynski: Panowie chodziło mi o to, że po automatyce łatwiej jest znaleźć pracę mając małą wiedze. Przez warunki pracy i te delegacje o których była już mowa mało jest chętnych na taką pracę. A w IT z tego co wiem od znajomych będąc przeciętnym ciężko jest złapać jakąkolwiek prace za więcej niż minimalna. Podsumowując jak jesteś dobry to zarabiasz dobrze, a jak przeciętny to raczej wybierz AiR bo nawet
  • Odpowiedz
w IT z tego co wiem od znajomych będąc przeciętnym ciężko jest złapać jakąkolwiek prace za więcej niż minimalna.


@ShowBobsAndVagona: no to jak w każdej robocie. Nic nie umiesz, zarabiasz tyle co nic.

I dawno nie słyszałem, by firma IT płaciła komukolwiek minimalną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że na stażu. Bo raczej spotkałem się z tym, że juniorzy ledwo po studiach, już chcą mieć 6, 8,10,12k
  • Odpowiedz
@krzawer_turpan: Ja jestem na pcz na infie, drugi semestr. Miałem też jeszcze śląską na AEiI(czy jakoś tak), ale mnie przestraszyły opinie, że trudno i chamstwo(to drugie nie musi być prawdziwe, ale to pierwsze już raczej jest). Miasto nie jest zbyt ciekawe dla studenta, masz blisko trzy żabki i pare kebabów, jedyne miejsca spotkań poza zajęciami, nie licząc kanap na ul. Dąbrowskiego. Coś tam mówili, że może zrobią coś w bibliotece, ale
  • Odpowiedz