Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Chcę kupić Kie Rio jako drugie autko. Nie biorę innych aut pod uwagę bo Rio pasuje mi w 100% a bardzo mocno kieruje się wyglądem auta
Znalazłem taki sprzęt link do auta
Mam numer rejestracyjny, mam datę pierwszej rejestracji ale VIN jest z X na końcu... czy to jest OK? Taki jest VIN: KNADM511AD625166X

Uznałem, że w CEPIK po zalogowaniu profilem zaufanym sprawdzę wstawiając cyfry na końcu zamiast X i wszystkie raporty są OK aczkolwiek w każdym raporcie wyświetla się nadwozie jako Nadwozie MPV / minivan. Gdzie wg. mnie to hatchback ale może to tak wygląda?

Bardzo prosze o pomoc ;3

#motoryzacja #samochody #kia #cepik #kupieauto #mechanikasamochodowa #vin
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Illidan-Stormrage: Kia wypuściła auta o takim vinie z końcówkami od 1 do 9 (bez 0), więc każdy jest prawidłowy, każdy dotyczy wersji 5D HB. Tyle mogę sprawdzić w ich katalogu. Do sprawdzenia dokładnej historii potrzebujesz tej cyfry.
@Illidan-Stormrage: To auto zostało świeżo sprowadzone z DE, co oznacza, że ktoś przywiózł je stricte na handel. Jak wiadomo, aut z niemiec nie opłaca się sprowadzać na handel, jeśli owe auto jest w całości, w pełni sprawne i ma swoją rynkową cenę w niemieckim odpowiedniku, która jest wyższa od polskiego. Spytaj o fakturę za rozrząd i organoleptycznie wypadało by sprawdzić czy rzeczywiście był wymieniony. Ze zdjęć ciężko się czegoś dopatrzeć, a
@Illidan-Stormrage: Tak jak wyżej napisane. Zdjęcia słabej jakości, a spasowanie klapy z tyłu nie jest najlepsze. @Rabissimo: No niekoniecznie. Można mieć dojścia i kupować taniej auta. Takie Rio w DE zaczynają się od 21/22k PLN. Kupi taniej, przywiezie po kosztach, posprząta i sprzedaje z niewielkim zarobkiem.
@piwakk: Proszę Cię, nikt żyjący z handlu nie klepał by się po takiego niszowego dziada jak Kia Rio dla zysku rzędu 3-4 koła, to nie te czasy. Mam ziomka handlarza, który kupuje auta w pakiecie, każdego coś "boli" mniej lub bardziej i w niemczech nie ma szans że tanim kosztem da rade je naprawić by przeszły przegląd. Pakiet trzech aut np. A6 C6 3.0tdi przedlift, E46 318i coupe polift i Golf
@piwakk: No tak, ale to kupowanie taniej wiąże się z tym, że auta nie opłaca się naprawiać w niemczech, co oznacza, że coś mu dolega/ dolegało coś grubego - mówimy o świeżym aucie. Powiem inaczej - tak jak stoi tak na pewno nie przyjechał z niemiec za 20k a tu jest sprzedawany za 28k. Reszta wyjdzie w praniu. Napisałeś o sprzątaniu i sprzedawaniu, a to tak nie wygląda.