Wpis z mikrobloga

1593 + 1 = 1594

Tytuł: Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi
Autor: Andrzej Dragan
Gatunek: nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788381351379
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 344
Dragan w nowej książce sprowadza człowieka do nagiej małpy, a jego rolę w kosmosie do nic nie znaczącego statysty trzeciego planu w scenie batalistycznej wojennego filmu. I sprawdza się to częściowo.
Kiedy autor tłumaczy zagadnienia związane z czarnymi dziurami, splątaniami kwantowymi, hipotezą prędkości nadswietlnej i co to wszystko oznacza dla relacji czasu i przestrzeni - czyta się jednym tchem. Nigdzie indziej nie spotkałem tak dobrego, prostego w miarę możliwości opisu takich zjawisk. No i jest to stosunkowo nowe spojrzenie.
Kiedy opisuje własne przygody jest to zwyczajnie powtórka po biografii Feynmana. Wtedy książkę pauzowałem bo zwyczajnie miałem ciągłe wrażenie mniejszego bądź większego plagiatu.
Autor skupia się też na bardziej "praktycznych" zagadnieniach i nie poświęca ani kartki na teorie strun, co jest dobrym zabiegiem.
Całość na plus ale gdybym czytał drugi raz to dałoby się skrócić całą historię o połowę, szczególnie ucinając wiele z pierwszych rozdziałów, zbyt banalnych, ale przybliżających postać samego autora co dla niektórych osób może wydawać się potrzebne.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem # #ksiazki #astrofizyka #fizykakwantowa #naukiprzyrodniczebookmeter #fizykabookmeter #chemiabookmeter #biologiabookmeter
FormalinK - 1593 + 1 = 1594

Tytuł: Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi
Autor: And...

źródło: comment_1652862023gEYIt9tejJfp6X34FF491W.jpg

Pobierz
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 344

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Klerycy. Życie w polskich seminariach (Mariusz Sepioło) - najnowsza recenzja usera faramka ★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. Ucieczka od