Wpis z mikrobloga

  • 0
@Kryspin013 nie powinno to stanowić problemu. Tak samo jak nie jest potrzebny paragon, wystarczy inne potwierdzenie płatności np przelew bankowy. A twoim przypadku posiadasz fv jak rozumiem czyli potwierdzenie płatności
  • Odpowiedz
@Eglise: Tak wiem, ale co rozumiem poprzedni właściciel kupował przez internet. Stąd w sumie pytanie bo to nie jest tylko kwestia tego, że na paragonie czy tam fakturze znajduje się imię i nazwisko ale wręcz w numerze zamówienia mają wszystkie dane poprzedniego właściciela
  • Odpowiedz
ale przecież rękojmia dotyczy roszczeń wobec sprzedawcy więc skąd w ogóle potrzeba pierwotnego dowodu zakupu?


@buonaparte: Nie rozumiem pytania. Nie chcę męczyć osoby prywatnej na allegro jeśli o to pytasz. Zwłaszcza, że kupiłem przedmiot prawie, ze nowy a wystąpiła w nim kilka miesięcy później usterka, która jest wadą konstrukcyjną i jest zgłaszana na forach producenta.

Nie chcę też wymiany gotówki a np doprowadzenie przedmiotu do działania poprzez naprawę lub wymianę na
  • Odpowiedz
@Kryspin013: formalnie musialbys miec z ta osoba fizyczna cesje uprawnien z rekojmi wobec sprzedawcy. Rekojmia nie przechodzi przy dalszej odsprzedazy. Ty masz rekojmie tylko wobec tego od którego kupiles. Praktycznie to zalezy jak podejdzie do tego sklep
  • Odpowiedz
formalnie musialbys miec z ta osoba fizyczna cesje uprawnien z rekojmi wobec sprzedawcy.


@Adams_GA: umm. Możesz coś więcej napisać o tym. Jak to zrobić?

roszczenie z rękojmi masz do osoby od której kupiłeś.


@buonaparte: @Adams_GA: tak właśnie ogarnąłem z tego co allegro pisał. Jak pisałem. Nie chcę męczyć osoby prywatnej o to i robic jej niepotrzebnie kłopoty - po za tym wiem, że niepotrzebnie wydłużyło by to tylko wszystko.
  • Odpowiedz