Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie - jeśli chciałbym pisać maturę z chemii za rok, a zdawałem generalnie maturę w tym roku, bo jestem 03, po prostu bez chemii, to będę ją pisał w tym okrojonym wariancie wynikłym z pandemii? #szkola #matura #cke
  • 12
  • Odpowiedz
@natan-wronka: oki ale to jakby "nie pasuje" do mojej podstawy programowej, no bo mój rocznik nie miał tego w podstawie, więc myślałem, że będzie tak jak teraz przez te następne parę lat jeśli ktoś w ciągu paru lat się przygotuje.
  • Odpowiedz
@Ksawras_Wyrzryn: To jak ja zdawałem maturę kilkanaście lat temu to poziom był tak niski, że jej zdanie to była tylko formalność, właściwie to trzeba było przyjść. To teraz jest jeszcze łatwiej bo był wirusik? A co on wyżerał mózgi uczniów czy o co chodzi? Dlaczego uważasz, że z powodu wirusa powinieneś pisać jeszcze łatwiejszy egzamin maturalny niż to było dotychczas?
  • Odpowiedz
@RycerzSzaregoMelanzu: no tak bo nie mam co robić w życiu oprócz nauki do matury, przy czym wiele ze zdawanych przedmiotów nie ma zupełnie odniesienia do studiów (w tym roku zdawałem biologię i chwała Bogu że zmniejszono wymagania, bo jest tyle bezsensownych treści jeśli komuś zależy na np lekarskim że to głowa mała). Jak jest taka formalność to idź zdaj na +80% przedmioty przyrodnicze z rozbiegu powodzenia xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ksawras_Wyrzryn: podstawa programowa nauczana w szkole jest ta sama w tym roku i w następnym. Zmienia się tylko zakres materiału do egzaminu. Za rok piszą jeszcze technika, które obowiązuje zakres z tego roku. Wiec chyba za rok będą matury w dwóch wersjach. Pod koniec wakacji powinno być więcej info w tej sprawie na stronie cke.
  • Odpowiedz