Wpis z mikrobloga

Patola to jest brak możliwości płacenia kartą i jakość usług jak na 3 zł, Sanifair w Niemczech kosztuje podobnie, a zazwyczaj jest czyściej niż w domu no i oczywiście płatność kartą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 155
@Amishia: No niemożliwość spełnienia podstawowej potrzeby człowieka za darmo to jest uwłaczające. Jak byłem w Finlandii to najbardziej zapamiętałem darmowe samoczyszczące się kible na mieście. Komfort życia x100. W ogóle wydaje mi się komfort srania jest wprostproporcjonalny do poziomu rozwoju państwa. Ciekawe czy jest jakas praca naukowa na ten temat.
  • Odpowiedz
Na każdej stacji metra jest bezpłatna łazienka, pomimo że większość z 1. linii wygląda jakby czas się na nich zatrzymał zaraz po otwarciu w latach 90., to jest czysto i jakoś 1 babka potrafi sobie poradzić z menelami, nie potrzebuje dodatkowej ochrony. Zresztą na większości dworców też jest ochrona.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: I komu on to ukradł? Galerii, która w sumie to #!$%@? będzie miała w ten papier i mydło, czy jednak bardziej kradzież odczuje inny miras który akurat będzie musiał pilnie z toalety w galerii skorzystać?
  • Odpowiedz
@Nie_wiem_nic: Ubiegłeś mnie, właśnie miałam pisać o tej Finlandii. Inny świat. Ja jeszcze byłam pod wrażeniem, że wszędzie w knajpach podają bezpłatnie wodę klientom, nie to co u nas, butelka 0,33 za 8 zł xD
  • Odpowiedz
@Amishia: W poznaniu tłumaczyli się bezdomnymi, że jakby było za darmo to bezdomni by robili w łazienkach bałagan. Ale za to dają takie kupony na jedzenie których nigdzie nie można wykorzystać :)
  • Odpowiedz
tematu kradzieży nie porusze, bo nie ma o czym pisać (kradzież = kara). Ale konieczność placenia za kible na dworcach to patola.


@Amishia: jest, ale to jest konsekwencja tego, że dworce to wylęgarnie patologii, głównie żuli. Chcesz mieć w miarę cywilizowaną formę załatwiania swoich potrzeb to niestety musi istnieć ta bariera paru złotych.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Historia z mojego życia:
Jakoś 7 rano, idę rynkiem swojego zadupowego miasta.

Idzie jakiś koleś i się drze:

"Wszystko #!$%@? pozamykane, gdzie jest tu jakiś kibel, zaraz się zesram"
"Zaraz się zesram"

Przeszedł z 30-40 kroków, ściągnął spodnie i usiadł na betonowym koszu i zaczął srać.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: pro tip na przyszłość:

1. Znajdź stojący na peronie pociąg

2. Sprawdź godzinę odjazdu

3. Jeżeli czas do odjazdu jest dłuższy niż przewidywany czas pobytu w toalecie, wsiądź do pociągu

4. Idź do toalety celem wypróżnienia

5. Wysiądź z pociągu nim ten ruszy ze stacji

6. Profit
  • Odpowiedz