Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wiem, że już był taki temat, ale kwestia ubioru., Jak się ubieracie na moto. Polecacie jakaś odzież termoaktywna? Obecnie jeżdżę tak: krótki rękaw - bluza - kurtka na moto. Na sam krótki rękaw nie założę bo zimno, w bluzie czasem ciepło i jak zasiadam, robię przerwę to czasem jest gorąco

Jak to jest z tym termo? Zakładam na gołe ciało, przylgą jak koszulka, a ogólnie jest ciepło? NIGDY nie używałem odzieży termoaktywnej

#motocykle
  • 6
@porterhouse polecam termo, znacznie poprawia komfort. Nie wyobrażam sobie nie ubrać niczego pod skórzane spodnie, myślę że po 15min jazdy w mieście w takich temperaturach jak chociaż dzisiaj nie byłbym w stanie ich ściągnąć. Na górę termo + kurtka tekstylna bez podpinki i jest perfekt na taką temperaturę.
Ja przy temp kilka stC do 10st.C zakładam termo, na to kamizelka grzejąca (mam shima powerheat) na to meshowa kurtka ( ͡º ͜ʖ͡º), przy około 10st i lekkich nastu t-shirt, ta sama kamizelka (ale już bez włączonego grzania z powerbank a) i kurtka meshowa. Od wysokich nastu st t-shirt+ kurtka mesh. Powyżej 25st C w tym sezonie chce przetestować kamizelkę chłodząca (namacza sie ja wodą i potem
@porterhouse: Na miasto jak jadę do sklepu czy coś to zwykłe jeansy i jakąś tekstylną adrenalinkę na koszulkę, czasami bluzę jeżeli zimniej i buty moto.
Na jazdę do jazdy to w zależności jak jest albo termoaktywkę do jazdy na szosie (aero i w ogóle, bardzo mocno przylega) albo krótką koszulkę, reszta no to już normalny skórzany kombinezon i większe rękawiczki.
@porterhouse: temperatura temperaturze nie równa, ale z grubsza u mnie to tak:
5 do 15 stopni = termo koszulka, na to kurtka tekstylna z podpinką ocieplającą, na dupie termo leginsy + jeansy motocyklowe grubsze (dwie warstwy, jedna jeansowa a druga kevlarowa, siłą rzeczy grzeje)
15 do 25 stopni = termo koszulka, kurtka tekstylna bez podpinki, na dupie jeansy motocyklowe ale cieńsze
powyżej 25 stopni = termo koszulka + kurtka meshowa, na
@porterhouse Termo jest zajebista. Czy to podczas 10 stopni, czy 35. Jak jest zimniej to termo, koszulka, kurtka skórzana i na to jeszcze gruba bluza. Pod spodnie skórzane oczywiście terma. Natomiast w upały zestaw praktycznie ten sam, tyle że bez dodatkowej koszulki i bluzy. Co do bielizny termoaktywnej polecam Brubecka, natomiast koszulki techniczne kupuję w Decathlonie.