Wpis z mikrobloga

Pojawił mi się w głowie taki pomysł:

Zarządca nieruchomości planuje usprawnić szlaban o możliwość dzwonienia w celu otwarcia ale niestety tylko z dedykowanego numeru na mieszkanie (nie pytajcie dlaczego).

Ponieważ żona prowadzi gabinet a chciałbym aby pacjenci sami sobie otwierali szlaban bez angażowania jej, zastanawiam się czy jest możliwość postawienia telefonu z numerem, który w przypadku gdy ktokolwiek zadzwoni przekierowuje połączenie na numer dedykowany szlabanowi.

Tylko teraz pytanie:
Czy po przekierowaniu na szlaban będzie dzwonił numer pacjenta czy jednak numer telefonu, który jest w bazie?

Jest do tego jakaś dedykowana apka czy w ustawieniach androida trzeba by było takie przekierowanie ustawić? Ewentualne inne pomysły mile widziane.

#programowanie #android #patodeweloperka #szlaban
  • 6
  • Odpowiedz
Po to jest taka blokada żeby byle lamus sovie tam nie wjeżdżał bo np pracuje w biurowcu obok. Od pracy są lokale usługowe a nie mieszkania na osiedlach
  • Odpowiedz
@IlllI: Nie masz pojęcia jaka jest sytuacja a się wypowiadasz.

Deweloper zachęcał nas do zakupu mieszkania na parterze celem otwarcia gabinetu fizjoterapii, mieszkańcy z tego faktu są zadowoleni. Mamy pod gabinet dedykowane prywatne miejsce dla pacjentów, za które zapłaciłem. Problem polega na tym, że deweloper obiecał wjazd bez szlabanu a docelowo go założył i uniemożliwił nawet dzwonienie do mieszkania z perspektywy szlabanu.

Poza tym, szacuje się, że milion polaków prowadzi biznesy
  • Odpowiedz
@orzeszkiziemne: forwarding używa numeru osoby dzwoniącej, więc tak bezpośrednio tego nie ogarniesz. Musiałbyś zapewne postawić jakiegoś małego raspeberry pi z modułem gsm, który działałby jako odbiornik sygnału, a który to następnie sam by wybierał numer do bramy.
  • Odpowiedz