Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć o co chodzi kibicom Wisly, którzy zarzucają właścicielom Wisły brak pokory? Czym ona się objawia? Nie mówię o nepotyzmie w klubie, o błędach w pionie sportowym, ale o o co chodzi z brakiem pokory
#wislakrakow
  • 11
@parov_stelar: @StrasznyJanusz: Ot chociażby wypowiedź Kuby po wygranych derbach, że „jesteśmy drużyną walczącą o najwyższe cele”, odpowiedź Pasiecznego na pytanie ile punktów zapewni nam utrzymanie - „nie myślimy o tym” etc. Mam wrażenie, ze oni dalej żyją Wisłą Cupiała i nie zdają sobie sprawy z tego, że jesteśmy w miejscu na które zasługujemy sportowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dominik-ortyl: nie mówię o pasiecznym bo on nie jest właścicielem. No okej Kuba duzo rzeczy mowi w impulsach, ale też nawet na tym tagu na początku sezonu mówiło się o pucharach xD mi zawsze brak pokory się kojarzył z tym, że osiągasz jakiś sukces, a później spadasz z konia i ten konc jeszcze po Tobie po skacze. A tu nasze Trio sukcesu czysto sportowego nie osiągnęli, jakieś sukcesy w topnieciu długów
@parov_stelar: właściciele w wywiadach przed sezonem mówili, że nie zakładali walki o utrzymanie, tylko spokojny środek tabeli - nikomu z nich do głowy nie przyszło, żeby skupić się na budowie drużyny pod kątem tzw. "solidnych ligowców", tylko postanowiono zrobić karierę rodem z Football Managera, gdzie na papierze zawodnicy wyglądali całkiem nieźle, ale jako drużyna nie funkcjonowali w ogóle.

Najlepszym przykładem było pytanie Pasiecznego o Tomasiewicza ze Stali, czy klub nie chciałby
@Heero21: Warto dołożyć do tego zadania powierzone trenerowi Guli przed sezonem. Wisła przez wcześniejsze 2 sezony była jedną ze słabszych drużyn ligi, a w sezonie 2020/21 przed spadkiem nie drżała jedynie dlatego, że spadał jeden zespół.

Gdyby to nie była Wisła, to dla drużyny na takim poziomie najlogiczniej brzmiałby taki cel: "uniknięcie spadku, najlepiej w taki sposób, aby spokojne utrzymanie było na kilka kolejek przed końcem sezonu, można przy okazji próbować
@skromny_chlopak: Gula okazał się trenerem jednowymiarowym, który nie potrafi reagować na grę przeciwnika. O ile na początku to działało, to z czasem rywale bardzo łatwo czytali grę Wisły, a do tego nie musieli się bardzo wysilać by strzelić bramkę - ktoś w końcu stracił piłkę i była autostrada do bramki Wisły.

Dla mnie idealnym trenerem byłby ktoś w stylu zrównoważonego psychicznie Hyballi - agresja w pressingu, budowanie przewagi na skrzydłach, środek
@parov_stelar: Moim zdaniem głównie największym problem są błędy personalne. Wśród zawodników oraz sztabu szkoleniowego oraz skautingu, być może stanowisk managerskich. Gdzieś tajemnicą poliszynela jest to, że Dawid Błaszczykowski w roli prezesa się nie odnajduje, a sam jest nielubiany przez "zwykły" personel klubu, od sprzątaczek, po trenerów młodzieży. Ponadto jest widoczna jakaś taka gra "oblężonej twierdzy", mówiącej, że wszyscy chcą źle dla Wisły, a tylko Dawid Błaszczykowski dobrze. Trudno to jednak zweryfikować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Serghio: No ja właśnie mam podobne zdanie. Że w sumie bardziej chodzi o nepotyzm Dawid prezes, wuja trenerem. Średnie znanie się piłce królewskiego i jazdzysnkiego. Kuba jak Janusz otoczą się rodzina w firmie zamiast kompetentnymi ludźmi. Pion sportowy beż przerwy od 3 lat w trakcie zmian, beż ładu i składu, ktoś tam wcześniej wysłał grafikę z transferami. Ale zarzucanie braku pokory jest dziwne dla mnie. Można powiedzieć o braku kompetencji, ale
Ale zarzucanie braku pokory jest dziwne dla mnie. Można powiedzieć o braku kompetencji, ale brak pokory nie wiem dziwne.


@parov_stelar: Myślę, że ten tweet Harrego Pottera doskonale tłumaczy to, o co chodzi kibicom Wisły.

pokora

1. «świadomość własnej niedoskonałości»


Ci ludzie nie mają kompetencji i już od dłuższego czasu były sygnały ostrzegawcze, że to się źle skończy. Zamiast przestać żyć mitem Wisły sprzed lat, to oni dalej w to brnęli, co
Pobierz
źródło: comment_1652805143Tf4eZy7joPf5bBp40iqwYT.jpg