Wpis z mikrobloga

Czy istnieje zawód w UK osoby które merytorycznie i profesjonalnie doradza w budowaniu credit score przed przyszłym kredytem hipotecznym?
W sensie np żeby mi rozpisał co i kiedy zrobić w mojej konkretnej sytuacji aby np za rok dostać najlepszy możliwy deal z Bankiem.
Mam za dużo pytań i mimo że tu mirki chcą szczerze pomóc to jednak wolał bym raz zapłacić i dostać pełny plan działania od osoby która z tego żyje zawodowo.
#uk
#poradadnia
#bankowosc
#banki
#kredythipoteczny
#kredyt
#przemyslenia
#pracbaza
#praca
  • 12
Zaloz konto na clearscore.com jako pierwszy krok - wypisza Ci co pozytywnie a co negatywnie wplywa na Twoj score

A jak potrzebujesz pogadac z kins to kazdy mortgage advisor/broker bedzie Ci w stanie pomoc
@adamsowaanon:
1. Poczytaj na necie jak dbać, jak budować credit score.
2. Jak masz bardziej konkretne pytania, zakręć się na fejsie na grupach typu SPIN grupa Społeczności Polskich Inwestorów i Przedsiębiorców w UK, Własny dom w UK, itp. Pierw przejrzyj historię, potem pytaj. Ewentualnie wybierz się na jakieś SPINowe spotkanie, myślę, że już wróciły po lockdownie.
3. Nie decyduj się na nic po opinii jednej osoby / jednego doradcy.
@pol-scot
@adamsowaanon
@Wujek_Fester
@Skoku
@GregPelka

Credit score nie ma wpływu na to czy się dostaje lepszą, czy gorszą ofertę pod względem oprocentowania z danego banku. To mit powtarzany przez wszystkich, który zapoczątkowany został przez działy marketingowe agencji wystawiających credit score'y.

Wiadomo, że długi na karcie kredytowej czy inne zadłużenia negatywnie wpływają na naszą wiarygodność w oczach pożyczkodawcy, ale doradcy kredytowi i banki nie dają #!$%@? czy masz 650 czy 700 czy 800
@adamsowaanon: 1. koniecznie zapisz się do electoral register
2. nie spóźniaj się z żadnymi rachunkami
3. załóż kartę kredytową, używaj jej i spłacaj na czas
4. telefon na abonament i jakikolwiek inny abonament, np. net, na Twoje imię