Wpis z mikrobloga

Dam wam radę bracia, nigdy nie uznawajcie siebie za gorszych. Zaplanujcie sobie jakiś cel i do niego dążcie. Jak ktoś was nęka, wykorzystuje to postawcie się, nie macie nic do stracenia. Nigdy nie próbujcie na siłę wpasować się do społeczeństwa ani nie podlizujcie się normikom. Niestety świat nie jest sprawiedliwy, ludzie atrakcyjni mają łatwiej ale nie ma co płakać i użalać się nad sobą tylko trzeba ostro zapierdzielać.
#przegryw #przegrywwalczacy
  • 13
@Leotard00: trudno nie uważać siebie za gorszego jak rzeczywiście tak jest, moi rówieśnicy pracują, rozwijają się, studiują dobre kierunki, pekluja dziewczyny, a ja siedze w domu bo fobia społeczna mocno i psycha siada ogółem, więc jak tu nie myśleć że jestem gorszy ehh
@PrawaRenka: przede wszystkim nie ma co się porównywać do innych. Nie każdy zaczyna z równego poziomu i niektórzy mają łatwiej przez różne predyspozycje, a my przegrywy musimy nadganiać. Warto jednak codziennie się poprawiać choćby o 1%. Dla mnie np. dużym osiągnięciem było nauczenie się załatwiać różnych spraw na studiach, a wcześniej w szkole nawet do nikogo gęby nie otworzyłem bo się bałem.
@PrawaRenka Ziomeczku, ale nie tylko Ty tak masz... Przede wszystkim nie patrz na innych tylko patrz na siebie bo to Ty po części decydujesz o swoim losie. To co napisał @Leotard00 :

przede wszystkim nie ma co się porównywać do innych. Nie każdy zaczyna z równego poziomu i niektórzy mają łatwiej przez różne predyspozycje, a my przegrywy musimy nadganiać. Warto jednak codziennie się poprawiać choćby o 1%. Dla mnie np. dużym osiągnięciem
@Akinori456: @PrawaRenka: no dokładnie. Mi w walce z depresją i nerwicą pomogło takie założenie, że przecież nie jesteśmy niczyimi niewolnikami tylko wolnymi ludźmi i wszystko możemy robić, a nie musimy. Nikt nas nie może przymusić do czegoś, a często tak się dzieje.
no dokładnie. Mi w walce z depresją i nerwicą pomogło takie założenie, że przecież nie jesteśmy niczyimi niewolnikami tylko wolnymi ludźmi i wszystko możemy robić, a nie musimy. Nikt nas nie może przymusić do czegoś, a często tak się dzieje.


@Leotard00 Z tym ciężko mi się zgodzić... Człowiek odkąd wymyślił niewolnictwo nigdy nie był wolny... Tak jest do dzisiaj tylko jest to przedstawiane w innej formie jako konstytucji, prawa, przepisów i systemowi
@Akinori456: właśnie wiem, że jesteśmy w pewnym sensie niewolnikami systemu i niestety chcąc niechcąc w nim uczestniczymy. Zawsze jednak warto chociać próbować zachować choćby cząstkę niezależności kosztem różnych pozornych dóbr i korzyści.
@kamilek98PL: musisz sobie najpierw zaplanować co masz do zrobienia i rozbić to na małe punkty. Zacznij np. od jednej małej czynności w jeden dzień i stopniowo to zwiększaj. Najważniejsze jest to, żeby wyrobić sobie dyscyplinę i zwalczyć prokastynację bo to największy wróg produktywności. Walka jednak jest trudna bo mózg po odcięciu od dopaminy będzie przywoływał najgorsze wydarzenia z życia. Jednak po kilku miesiącach jest o wiele lepiej.