Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Pierwszy raz widzę na ruskim wykopie fale komentarzy że to Rosja jest winna ataku, że Ukraińcy mimo przekazu Kremla wcale nie chcieli nic atakować.
Obserwuję ten portal od początku wojny i dotąd nie widziałem takiej fali sprzeciwu wobec prokremlowskiego postu.

Czyżby się im powoli oczy otwierały?

https://pikabu. ru/story/kakukrainanekhotelavoevatkhronologiyasobyitiychast1_9113114#comments

#wojna #rosja #ukraina #pikabu
  • 12
@BaRi: ogóle na ria ru też się ostatnio zaczynają pokazywać krytyczne komentarze czego wcześniej nie było czy coś się tam dzieje nie wiem ale trzeba czekać to się wyjaśni, może przygotowują się na porażkę
@BaRi: wiele wskazuje na bardzo duży wzrost niezadowolenia w Rosji więc mnie to nie dziwi. Straszenie atomem i inne gówna wykrzykiwane przez ruskie władze są już tylko i wyłącznie na użytek wewnętrzny. A na Kremlu trwa przewrót i walka o władzę. Wystarczy popatrzeć choćby na Ławrowa, który został rosyjskim Łukaszenką i uprawia swoimi wypowiedziami otwarty sabotaż.
@BaRi: nie wiem o czym opowiadasz ziomek. Linkowany wpis o tym, że Ukraina doprowadziła do wojny ma kilka tysięcy plusów. Ludzie dalej piszą rzeczy obraźliwe dla Ukrainy, nadal uważają, że przegrywa i przegra, że Rosja ma rację, że świat jest zły, podstępny i niesprawiedliwy dla nich itd. To nadal większość komentarzy i nadal większość plusów.

W niektórych miejscach, gdzie cenzura słabo się spisała wygląda to inaczej, ale to nadal pojedyncze przypadki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_Nimbus: może pisze o tym że pomimo propagandy i tych tysiącach plusów przebijają się mocno plusowane komentarze o innej narracji?
Do tej pory to nie było spotykane, sami użytkownicy na samym początku pisali że mają problem z falą kremlowskich botów.

W dzisiejszych czasach komentarze popierające to mierny odnośnik, biorąc pod uwagę jak prężnie działa propaganda.
Czyżby się im powoli oczy otwierały?


@BaRi: @spinaczel:
Wiadomo, że tam psporo robią boty, ale one czasem coś przeocza. Gdy kilka lat temu na onecie królowały ruskie boty (potrafiace nawet zaplusować wychwalanie ZSRR i Stalina) , to tez czasami nagle zdarzało się, że ich nie było przez kilka godzin i narracja zmieniałą sie chwilowo całkowicie na #!$%@? po Rosji.