Wpis z mikrobloga

#kosciol #katolicyzm #chrzest

Hej Mirki,

Mam pytanie.
Mój brat poprosił mnie o bycie chrzestnym dla swojego syna. Kojarzycie może papierologię wokół tego związaną?
Wiem, że jest potrzebne jest "zaświadczenia o godności bycia ojcem/matką chrzestną".

Nie jestem praktykującym katolikiem, miałem bierzmowanie i nie mieszkam w miejscowości bierzmowania od lat.
Chrzest będzie w tej właśnie miejscowości. Podobno muszę załatwić ten papier z mojego obecnego "lokalnego" kościoła.
Wiecie jak to działa? Idę po prostu do księdza i mówię mu że mi jest coś takiego potrzebne? Znając papierologię w kościele podejrzewam że nie będzie to takie proste że wypisze randomowi coś takiego i może mnie jeszcze zaskoczyć dodatkowymi procedurami.

Nie rozwodźmy się nad tym że "co to ma być", niepraktykujący ojciec chrzestny itd. Brat wie jaki jest mój stosunek z kościołem, chce po prostu żebym był backupem jakby coś rodzicom się stało.

Będę wam bardzo wdzięczny za podzielenie się wszelkim info.
  • 14
@aniaczy: będę nowoczesnym ojcem chrzestnym który wytłumaczy mu że ten cały kościół to bullshit instytucja. Muszę tylko przez moment stać się hipokrytą aby przejść przez procedury tej firmy.