Wpis z mikrobloga

Ok, bardzo poważne pytanie do wszystkich lewaków i prawaków i niezrzeszonych.

Chciałbym z @MistrzuYoda znów wziąć się za #najmadrzejszywykopek

Krótko opiszę dotychczasowe zasady.

1. I etap, biorą udział wszyscy. W kilku partiach rozwiązują test złożony z 40 pytań w określonym czasie, było ok. 15 sekund na każde pytanie i potem przechodziło do kolejnego.

2. II etap, bierze udział ok. 50 osób, zasady rozwiązywania testów te same. Służył wyłonieniu finalistów.

3. III etap, czyli finał, w którym brało udział ok. 20 osób i wygrywał w nim po prostu najlepszy.

Za każdą dobrą odpowiedź był 1 punkt, więc system był logiczny i prosty.

Pytanie brzmi: czy są jakieś sugestie odnośnie formy przeprowadzania konkursu, które pomogłyby go usprawnić? (oprócz usprawnień aplikacji, która od II etapu działała prawie idealnie, choć na pewno 2-3 usprawnienia dałoby się wykonać)

PS. czy jest w ogóle zainteresowanie inijatywą? Można dać plusa na znak, że tak.

PS2. na zdjęciu podział na kategorie - czy jakiejś brakuje Waszym zdaniem

Wołam też #neuropa jako najważniejszy tag na wypoku skupiający mądrych ludzi.

PS3. polecam zaobserwować tag #najmadrzejszywykopek , pod nim będą się pojawiały wszelkie dalsze informacje.
s.....2 - Ok, bardzo poważne pytanie do wszystkich lewaków i prawaków i niezrzeszonyc...

źródło: comment_dsqTJLxWFSqOAP0hnhOVHLDsKw3H2PCF.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stekelenburg2: ale czemu chcesz koniecznie matematykę z czymś łączyć? :/ Nie może być oddzielną kategorią? Mam wrażenie, że nauki humanistyczne są bardziej "szczegółowo" rozpisane. A może jest jakiś limit ilości kategorii?
  • Odpowiedz
@falouu: nie ma limitu. Sęk w tym, że test ma mieć w założeniu 40 pytań, bo to w sam raz liczba. Kategorii jest 15. Do każdego testu wchodzi po 4 pytania z kategorii A - jest ich 5 i po 2 z kategorii B - jest ich 10 i to razem daje 40 pytań. Kategorie A są zatem uznane za ważniejsze, a B za mniej ważne. Dlaczego? No bo ktoś musiał wziąć to za jaja, bo jakby było za dużo demokracji, to by 3 tygodnie zajął proces decyzyjny.

Stąd połączona matematyka i fizyka mogłyby być w kat. A, a nowopowstałe nauki techniczne w kat. B zastępując tam fizykę. Ekonomia połączona by była z naukami społecznym, bo tak się ją klasyfikuje, przynajmniej na wiki.

Zatem propozycja ew. zmian musi uwzględniać te uwarunkowania, o których
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: Aha, czyli konkurs w stylu co każdy Janusz wie, ok. Dla mnie akurat wiedza dot. filmów jest specjalistyczną (bo mało oglądam i się nie interesuję wielce), a ta dotycząca nauk ścisłych wręcz przeciwnie :D No ale dobra, taka tam opinia "niezrzeszonego" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hm, może film i muzyka do jednej kategorii? :>
  • Odpowiedz
bo film to wiedza popularna, z którą każdy ma styczność, a nauki techniczne niekoniecznie. To ma być konkurs dla ludzi, gdzie będą się oni fajnie bawili i znali odpowiedzi na w miarę dużo pytań, konkurs wiedzy ogólnej, a nie specjalistycznej.


@stekelenburg2: I dobrze, zabawa to zabawa, ciężko by było odtworzyć oficjalny podział nauk, jaki obowiązuje na uczelniach. I zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, np. te ziomuś a czego dżenderu nie
  • Odpowiedz
Hm, może film i muzyka do jednej kategorii?


@HorribileDictu: a wiesz, że to nawet uwzględniłem w zmodyfikowanych kategoriach. Tylko nie napisałem o tym;)

Aha, czyli konkurs w stylu co każdy Janusz wie, ok. Dla mnie akurat wiedza dot. filmów jest specjalistyczną (bo mało oglądam i się nie interesuję wielce), a ta dotycząca nauk ścisłych wręcz przeciwnie :D No ale dobra, taka tam opinia "niezrzeszonego" ( ͡°
  • Odpowiedz