Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W moim #korposwiat w marcu przydzielają premie roczne za poprzedni rok, wypłacają w kwietniu. Jak uważacie, gdybym złożył wypo w grudniu/styczniu to mógłbym tę premię otrzymać skoro przecież przepracowałem cały poprzedni rok czy może będą mieli mnie w dupie i nic nie mogę na to zrobić? Szczerze mówiąc, chciałbym zmienić firmę już jesienią, ale myślałem o wiośnie przyszłego roku właśnie z powodu bonusu - trzynastka przyda mi się do odkładania na własne M.
#pytaniedoeksperta #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627f90105bd3ed11a18a1f52
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania premia jest zawarta w umowie i okreslona procentowo lub jakaś kwota? Czy jest uznaniowa? Jeżeli uznaniowa to raczej nic nie zrobisz. Jeżeli w umowie jest duża szansa że wygrasz tą premie. Pytanie czy są ok czy będą walczyć i wymyślać? I czy będziesz musiał się z nimi sądzić? Kwestia czy Ci się opłaca o to walczyć bo nie wiemy czy ta kwota dla ciebie jest warta zachodu.
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie w korpo normalnie wypłacali premie w kwietniu za poprzedni rok nawet jak już nie pracowałeś + jeżeli w poprzednim roku przepracowałeś tylko kilka miesięcy to premia za te kilka miesięcy. Ale to może bardzo zależeć od wew. regulaminów bo co korpo to inne zasady XD
@AnonimoweMirkoWyznania tu jeszcze jest kwestia tego jak macie rozliczany rok w firmie. Z tego co kojarzę niektóre firmy nie mają tak że ich rok jest od 1 do 12. Jest chyba coś takiego jak rok fiskalny lub jakoś tak. I to od niego liczą premie. I to jakoś jest chyba 4 kwartał roku poprzedniego oraz 1 2 3 bierzacego. Wszystko znajdziesz w procedurach. One są ogólnie dostępne w każdym korpo.