Wpis z mikrobloga

Czy wy tez macie takie doswiadczenia czy to ja mam pecha?

Tylko dzis, 3 razy mialem sytuacje ze kierowcy darli przez okno na mnie ryj.

Za kazdym razem odkrzyknalem #!$%@? to debile sie zatrzymywaly autem i przez okno dalej wydzieraly bluzgi, na ich szczescie nikt nie wysiadl z auta - na takie okolicznosci mam w kieszeni gaz pieprzowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jade tak jak rower blisko prawej krawedzi, czesto niedaleko odemnie jada jakies rowery.
Co wiecej, jade ulica tylko wtedy jak jest rozwalony chodnik albo zbyt duzo pieszych, a w polsce a szczegolnie moim miescie ma to miejsce bardzo czesto...
I jezdze tylko po centrum miasta gdzie jest ograniczenie do 50, nie jezdze nawet po jakis drogach gdzie mamy 70...

Skad w p0laczkach tyle jadu?

#hulajnogaelektryczna #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 9
Skad w p0laczkach tyle jadu?


@MP0WER: media swego czasu rozprowadzały na masową skalę fake news o tym, że hulajnoga nie może jeździć po drodze i teraz polaczki myślą, że mogą się wymądrzać i cisnąć po innych i wywyższać się jacy to oni zajebiści bo lepiej znają przepisy mimo, że sami są w błędzie i nigdy nawet nie poświęcili 5 min żeby zweryfikować wiedzę w przepisach.
jacy to oni zajebiści bo lepiej znają przepisy mimo, że sami są w błędzie i nigdy nawet nie poświęcili 5 min żeby zweryfikować wiedzę w przepisach


@LuxEtClamabunt: gdyby egzamin teoretyczny trzeba było powtarzać co roku żeby być na bieżąco z przepisami to 90% obecnych kierowców by pewnie prawka nie miało.

To jest dramat że zdajesz egzamin raz i możesz na jego podstawie jeździć 70 lat.
@Pangia: no właśnie powielasz to co media powielały czyli nieprawdziwą informację xD

2. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h, i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2022.131.0000988,obwieszczenie-marszalka-sejmu-rzeczypospolitej-polskiej-w-sprawie-ogloszenia-jednolitego-tekstu-ustawy-prawo-o-ruchu-drogowym.html

Gdzie tutaj masz informację o tym, że nie można poruszać się po drodze jeśli