Wpis z mikrobloga

Mam wyrzuty sumienia. Stając się Patronem Miszy przyczyniam się do pogłębienia jego alkoholizmu. Być może przynajmniej te jeden Bolesław chrobry miesięcznie ograniczy picie Khmerskiego Samogonu z woreczków foliowych.

A tak na serio Vlogi Patera mają roczne opóźnienie. A jako iż jestem w jakiś sposób związany z Filipinami tematyka przygody Mishy w Kambodży bardzo mnie interesują chociażby dla zwykłego porównania obu krajów w moich oczach.
I skoro kolega @pelt wrzuca relacje z lajów ja chętnie wam będę recenzować kontent daily Mishy z Kambodży.
Jeśli trafią się lajty również dodam swoje trzy grosze.
Diskordów jeszcze nie ogarnąłem. Musicie mi wybaczyć jestem zwykłym leśnym internetowym cziadkiem pamiętający fora interntowe, gadu-gadu czy fotkę.pl. Nie bardzo ogarniam discordy. Ale jeśli znajdę chwilkę ogarnę rónież i discord. :)

Przechodząc do kontentu grupy premium. Michał stworzył dział "Daily z budowy chatki na skraju dżungli".
Z opisu możemy się dowiedzieć decyzja zapadła Misha zostaje w Kambodży. Oczywiście z podróże się nie skończą zmienia jedynie kraj zamieszkania. "Możecie śledzić na bieżąco jak powstaje z dnia na dzień ;)".

I tutaj na dzień dobry mamy słomiany zapał Mishy. Przez pierwsze dwa tygodnie Pater się starał wrzucał codziennie swoje gnioty budowy. Ale po dniu 15 mamy lukę do 21 dnia po czym dzień 35 ,38, od dnia 40 - 43 mamy powrót do Daily po czym mamy dzień 51, 52 i 56. Widać trochę w kulki leci sobie Michał z Patronami. Netflix to nie jest a raczej coś pokroju gniotów Mexicano TV. Gnioty o czasu trwania od 3 - 5 minut, nagrywane telefonem. Stałym elementem jest Krytykowanie Khmerów mających ludność tubylczą za debili, będąc naciągany przez Khmerów na jakieś ichniejsze potrzeby a to ładowanie telefonów z agregatów, a to spierdzielanie z budowy na okoliczne imprezy, a to spieprzenie budow a to naciąganie Patera na picie. I bardzo dobrze! Odnoszę wrażenie, że lokalsi mają Patera za Bufona to go skubią bo takich nie szkoda.
Poza tym w skład w repertuaru wchodzi jazda skuterem po wiosce , krytykowanie w międzyczasie Khmerów, strzelanie fochów na budowlańców, straszenie sądem xD w kraju gdzie ponoć nic nie działa xD, godzenie się z budowlacami przy wódeczce a nawet picie Własnego moczu wróć samogonu z foliowego woreczka XD
To na tyle z mojej głowy przejdźmy do recenzji każdego gniotu aby nie być gołosłownym

Dzień 0
Czas trwania całe 0:45
Michał pieprzy o jakiś sprawach organizacyjnych przenoszeniu daily z grupy facebookowej na patronite. Nie wiem o co chodzi ale domyślam się, że nie radził sobie z krytyką.
W dalszej części daily Michał oznajmił iż robotnicy ogarnęli studnie i generator prądu. Zapowiada, iż to będzie zabudowane. Studnia ma 115m i, że oficjalnie budowa rozpocznie się od jutra bo ekipa się schlała.

Dzień 1
Czas trwania 3:59
Michał na dzień dobry stracił rachubę który to dzień budowy. Czyżby jeszcze nie wytrzeźwiał? Jak widać nie ponieważ stwierdził, że dziś nie za wiele się wydarzy xD. Filmuje generator stwierdza, że będzie musiał Olej zmienić bo maszyna jest na dotarciu. Studnia działa ale Paterowi film się urwał nie pamięta czy pokazywał na wcześniejszym filmie czy studia działa xD Chyba pokazywał xD. Michał wspomina o renegocjacji umowy. Włączył się mu Mirka znafcy budowlańca i pieprzy coś o fundamentach jak Tiger Bonzo po obaleniu zgrzewki Harnasiów. Cena za znoszenie Kierownika budowy Mishy wzrosła i bardzo dobrze xD. Niby znajomy Khmer który robił projekt miał z góry ustalony budżet w który próbował się zmieścić , więc uciął parę metrów. Po czym wkurzony Miś stwierdził, no dobra zapłcę robimy wedle planu kasa nie gra roli. Patroni w tym ja niestety uczęsticzę w tym cyrku się zrzucą xD..
Brnąc dalej Michu snuję plan budowy wylicza w głowie metraż, tarasy nie tarasy. Po czym wyjaśnił, że wybrał Kambodże bo szukał miejsca gdzie mógł się gdzieś zaszyć gdzie się wszyscy od niego #!$%@?ą i będzie mógł sobie chlać do woli tzn wróć pisać Książki dla pani Katarzyny. Michał rozważał przeprowadzkę do Gruzji ale został przekonany do Kambodży po czym dodaje, że tutaj jest większa wolność gospodarcza niż w Gruzji i ubolewa nad faktem iż Gruzja aspiruje zachodu (czyli do normalności xD). Co jest wg Patera złym Kierunkiem bo wiecie ten obrzydliwy zgniły zachód który defacto ukształtował Patera jako indywidualna jednostka... Czaicie on się Brzydzi schematami w których głęboko siedzi. Ruska agentura korwinistyczna sprała mu mózg stąd myli wolność zamordyzmem z którą w dobie koronki nie raz nie dwa się zderzył w tej wolnościowej Kambodży xD.
Misza zapowiada również wyrobienie Kambodżańskiego obywatelstwa za parę lat. Nie zdradza jednak dlaczego. Chociaż domyślam się, że z powodu faktu iż jako obcokrajowiec nie może posiadać na własność ziemi.
Projektu póki co Pater nie pokaże. Robta ruszy niebawem

Ciąg dalszy nastąpi

#autostopemnakoniecswiata #anks #pater #michalpater i #raportzpanstwasrodka #raportzakcji #patostreamy
  • 13
Adam i spolka go przekonali do tego 3go swiata.Podoba im sie tam..bo tanio, nie placa podatkow, ladna pogoda ,kobiety lecace na european white face....


@ktostam7: Póki Pater jest pod ochroną lokalnego Oligarchy generała będzie miał takie złudne wyobrażenie. Jednak nie dajcie sie zwieść wcale wiekszej wolonosci w kambodzy nie ma niz na zgnilym zachodzie ktora te wolnosc reprezentuje. Licza sie uklady , znajomosci i kapitał, sami Khmerzy ewidetnie za nim nie
@thampel5: robie to po to by inni nie musieli. Nie zbiednieję a przestrzegę wielu by patera nie sponsorowało. Nie warto naprawdę. Raz , że misha przez swoje cugi alkoholowe jest nie sumienny z kontentem dla patronow, dwa jak już coś nagra to na #!$%@? poziom mexicana tv, picie samogonu jeszcze troche i zacznie picie wlasnego moczu. Po trzecie nie trawie tego jaką wyzszoscia sie odnosi pater kolonialista do Khmerów.