Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? 6 lat studiów i jak patrzę ile mam po nich zarabiać to mam ochotę się zaje... Praca tragiczna, będę musiał dojeżdżać 50km w jedną stronę, nawet długopisów nie ma, syf brud smród. Za 23zł netto mam się zajmować menelami co walili wódę przez 30 lat, nigdy nie płacili składek i teraz oczekują opieki na poziomie szwajcarskiego szpitala to mi się odechciewa w ogóle wstawać. Serio nie wiem, według mnie medycyna to najgorszy z możliwych kierunków studiów. Zarobki gówniane,a odpowiedzialność i wymagania kosmiczne.

#szpital #lekarz #medycyna #praca
  • 18
  • Odpowiedz
@gracilis: Na 100% nie. Znam wielu stażystów, to obecnie dostają między 3900, a 4400 na rękę (zależy od szpitala i od wieku), a od pierwszego lipca będą podwyżki. Liczyłeś tylko podstawę tylko czy też te 10 godzin i 5 minut dyżurów w tygodniu?
  • Odpowiedz
@gracilis: będąc lekarzem wcale nie musisz pracować w systemie opieki zdrowotnej i mówię to całkiem serio, bo sam doszedłem do dokładnie takich samych wniosków i #!$%@?łem to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gracilis: Bezpieczeństwem leków się zajmuję. Ale opcji jest dużo w korpoświecie, badania kliniczne, medical writing, jakieś medyczne sztuczne inteligencje… Jak masz gadane, to przedstawicieli handlowych tez szukają. Nawet często nie musisz mieć praktyki klinicznej. Oczywiście nie jest to poziom zarobków lekarza specjalisty, ale coś za coś, i pieniądze to jednak nie wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Cobakel: robiąc internę bez szczerego zainteresowania medycyną to za pół
  • Odpowiedz
@gracilis: Stacjonarnie raczej tak, ale można tez trafić coś innego. Niedawno widziałem taką fuchę w lubelskim nawet. No i przez pandemię dużo pracy zdalnej w tych sektorach powstało. Można też próbować pracę zdalną w jakiejś zachodniej firmie, tylko nie wiem jak wtedy z tymi wszystkimi umowami, formalnościami,itd. Ale chyba się zainteresuję sam, bo wypłata w EUR/GBP zawsze spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vaerlin: mógłbyś mi więcej na priva podać gdzie znajdę informację i jakich haseł szukać, bo niestety ale na studiach nikt nam tego nie powiedział, znajomi też tylko wybierają specki i świata poza rezydenturą nie widzą?
  • Odpowiedz