Wpis z mikrobloga

Rowerzysta/hulajnogista dostaje 100zł mandatu za przejazd po przejściu dla pieszych a kierowca dostaje 1500zł za spowodowanie kolizji + naprawa hulajnogi/rowera z jego OC


@LuxEtClamabunt: CO????XDDDDDD

Czyli jak mi baba wymusi na podporządkowanej i w nią walnę to moja wina bo babie trzeba ustąpić???

Najprawdopodobniej nie masz prawa jazdy, a jeśli masz to pochwal się ile zapłaciłeś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuxEtClamabunt: No nie do końca. Jak potraktujemy hulajnogę jak rower to osoba na hulajnodze włączała się do ruchu i nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi. Kwestia interpretacji i odpowiedniej argumentacji w sądzie.
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: Rozróżniam.
A ty kojarzysz, że przejazd JAKIMKOLWIEK pojazdem przez przejście dla PIESZYCH to z automatu wykroczenie?

Wg kodeksu drogowego mam obowiązek ustąpić pieszemu na przejściu, a nie hulajnodze, samochodowi czy ciągnikowi rolniczemu. Jeśli się tam znalazł to jest jego wina. To się nazywa wtargnięcie na jezdnię

Jeśli ja przecinam drogę rowerową to jakiekolwiek zderzenie z rowerem to moja wina. Jeśli cymbał urządza sobie slalom po przejściu dla PIESZYCH to z
  • Odpowiedz