Wpis z mikrobloga

Rozróżniam.

A ty kojarzysz, że przejazd JAKIMKOLWIEK pojazdem przez przejście dla PIESZYCH to z automatu wykroczenie?


@wojtoon: wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej sytuacji. Jeśli rowerzysta wjedzie na pełnej k. na przejazd to będzie to tylko jego wina. Jeśli wjedzie powoli to wina jest zarówno kierowcy jak i rowerzysty.

Bo ok. rowerzysta nie powinien jechać na przejściu ale skoro już się tam znalazł to nie znaczy ze można go potrącić
L.....t - > Rozróżniam.
A ty kojarzysz, że przejazd JAKIMKOLWIEK pojazdem przez przej...

źródło: comment_1652403002bfrI2obh4EgknXELoWNVS4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LuxEtClamabunt: tak naprawdę nie wiadomo jak było. W twoim linku masz że naprzeciwko stał na pasach samochód czyli przepuszczał a kierowca uderzył. Na grafice załączyłem że jeśli wjedzie z jakąś tam duza prędkością to może być tylko rowerzysta winny więc wszystko zależy od policjantów jak to uznają ew sąd
  • Odpowiedz
Jeśli rowerzysta wjedzie na pełnej k. na przejazd to będzie to tylko jego wina. Jeśli wjedzie powoli to wina jest zarówno kierowcy jak i rowerzysty.


@LuxEtClamabunt: XDDDD

Przytocz mi konkretny przepis z kodeksu drogowego który mówi, do ilu km/h rowerzysta na pasach będzie pieszym, a od ilu km/h już pojazdem i wtedy potrącenie to jego wina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przytocz mi konkretny przepis z kodeksu drogowego który mówi


@wojtoon: jezu co ja mam ci przytoczyć jak się nie znam na kodeksie drogowym, po prostu znam osobiście taki przypadek kiedy dokładnie tak było jak tutaj, tylko zamiast hulajnogi rower, oraz zrobiłem research w google który potwierdził moje słowa. Nie zależy mi na tym aż tak, żebyś ty mi uwierzył, żeby teraz wertować kilkutysięczno stronnicowy kodeks drogowy

Jeśli z wyżej wymienionych
  • Odpowiedz
jak się nie znam na kodeksie drogowym,


@LuxEtClamabunt: Co potwierdza "stereotyp" o rowerzystach i ich wiedzy o ruchu drogowym.

Policjanci winnego za zdarzenie uznali kierującego pojazdem osobowym i skierowali do sądu wniosek o ukaranie.


Nikt nie został jeszcze ukarany. Smerfy chciały #!$%@?ć kierowcy mandat, żeby mieć do statystyk i premii (jakie punkty można wbić komuś kto nie ma prawa jazdy?), ale kierowca przytomnie go nie przyjął więc skierowali wniosek do
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: Co potwierdza "stereotyp" o rowerzystach i ich wiedzy o ruchu drogowym.


@wojtoon: oczywiście ty jesteś w stanie z głowy wymienić każdy podpunkt kodeksu drogowego i wszystkich ustaw prawa drogowego? Nie mam tutaj na myśli, że nie znam przepisów a jedynie to, że nie znam na tyle dokładnie by z głowy ci wymienić który punk mówi o tym i o tym, te przepisy są rozwleczone na setki dokumentów
  • Odpowiedz
oczywiście ty jesteś w stanie z głowy wymienić każdy podpunkt kodeksu drogowego?


@LuxEtClamabunt: Co do słowa nie, ale mam 6 kategorii prawa jazdy, kilkaset tysięcy km nawinąłem i chyba mogę powiedzieć, że znam przepisy lepiej niż ktoś kto poznał je jak zamówił chiński rower na allegro.

te przepisy są rozwleczone na setki dokumentów i tysiące
  • Odpowiedz