Wpis z mikrobloga

@defoxe: niekoniecznie. Był kiedys odcinek pogromców mitów na temat. Mit brzmiał że silnik dizla bedzie chodził na oleju po frytkach. Przejechali sie po restauracjach zebrali stary olej, przefiltrowali i auto jechało normalnie i porobili nim troche trasy i o ile pamietam nie było śladu czegoś złego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wspominali tylko, że problem może byc z nowszymi silnikami z common rail
@asdfghjkl: @_kapsel: ok, czy olej z oliwy to to samo co rzepakowy (na nim się jeździ). Czy silniki "z elektroniką" sobie z tym poradzą? Np. na moim jest przy wlewie znaczek, że biopaliwa nie wolno tankować.
Internet mówi, że silniki w których paliwo wtryskiwane jest pod wysokim ciśnieniem (czyli sporo) zostaną natychmiast uszkodzone w przypadku zastosowania oleju rzepakowego. On ma totalnie inne właściwości; lepkość, temperatura zapłonu, kaloryczność itd.
Szeroki aspekt
@defoxe: @FatZgred: przy obecnych cenach paliwa gdyby auto na takim oleju przejechało kilkadziesiąt tysięcy kilometrów to opłacało by się silnik wymienić po tym czasie i nadal by było ekonomicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w markecie oliwa 3eur za 4l jestem pewien że kupując bezpośrednio w młynie można by kupić za 2eur xD
to opłacało by się silnik wymienić i nadal by było ekonomicznie


@asdfghjkl: ty widziałeś ceny pojazdów używanych, części i generalnie widziałeś co się na rynku motoryzacyjnym dzieje? Na nowe samochody się czeka nawet ponad 2 lata, a stare rupiecie schodzą na pniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@defoxe: znam dwa przypadki samochodów jeżdżących na oleju rzepakowym i to już "przepracowanym" (to było już z 10 lat temu). Oba to stare diesle mercedesa i nie działo się nic tylko czuć było frytki ;)
Ew. mogła to być mieszanka on i rzepakowego tego dokładnie nie wiem
@defoxe: tak widziałem. silnik do mojego auta na ebay to koszt 1400usd.
Bio diesel to nic innego jak olej roslinny czy z innego źródła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Opłacało by się jeżdzić na oliwie z oliwek i wymienić silnik gdyby zaszła taka potrzeba. Mówie to dla żartu oczywiście, bo jazda na takim paliwie nie jest legalna przede wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asdfghjkl: Mi "zamarzł" V-Powerr z shella przy -18C, nigdzie na tym nie pojedziesz oprócz lata i to pod warunkiem, ze masz klasycznego diesla a nie common rail.
W filmie który podałem są komentarze ludzi którzy się w to bawili.
Potrzeba jest traktować olej ługiem, jak masz taki po smażeniu, to jeszcze odwirować w wirówce(nie takiej do prania, tylko ang centryfuge).
Wszystko do zrobienia, np grzalki w zbiorniku, grzane przewody paliwowe, ale
@FatZgred: cena paliwa może sprawiać, że może być to warte zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak napisałem to heheszki chociaz daje do myslenia i dość zabawny jest fakt, że oliwa z oliwek jest tańsza niż paliwo do auta. Można by w garażu zrobić instalacje do wzbogacania oliwy z oliwek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale to nie jest legalne podobnie jak jazda na oleju
@defoxe: tak, ale tylko w przypadku maszyn rolniczych. Niewiem jak teraz, ale w latach 90 policja często zatrzymywała ciężarówki czy busy i sprawdzali czy auto nie jedzie na oleju opałowym. Dlatego olej opałowy jest barwiony na czerwono ( ͡° ͜ʖ ͡°)