Wpis z mikrobloga

Ta wojna pokazała mi, że wszystkie dziadki które mówiły że ani kacapom ani niemcom zaufać nie można, bo to wrzody na zdrowym ciele społeczeństwa miały racje. To samo bede mówił swoim wnukom.

Pokolenia sie zmieniają, kacapy i szwaby nigdy.

#ukraina #takaprawda
  • 67
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: Szwaby zostały spacyfikowane, prusów już nie ma
to że są cynicznymi dupkami które myślą tylko o swoich interesach to nie jest problem, nigdy nie był
problemem jest to że z jakiegoś powodu żaden dotychczasowy rząd nie myślał o zbrojeniu państwa polskiego mimo że Rosja ani nie została zdemilitaryzowana, ani zliberalizowana, ani nawet zniszczona gospodarczo do takiego stopnia żeby nie stanowiła dla nas zagrożenia, a mimo tego nikt z tym
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje niby tak, ale te same dziadki mówiły że młode pokolenie jest niewychowane, nie ogarnia itd. A ta wojna pokazała jaki potencjał drzemie w młodych. Pomagając przy uchodźcach czy organizując zbiórkę starych widziałem może 10% ogółu.
  • Odpowiedz
@Sheppard28:

my potrafimy zrezygnowac z wlasnych interesow w imie walki dobra ze zlem

Nie mogę uwierzyć że tylu wykopków to plusuje jakby to był jakiś powód do dumy, gdy to jest między innymi jeden z powodów dlaczego Polska od ponad dwóch stuleci co najmniej nie ma dużego znaczenia na arenie międzynarodowej i jest regularnie rozgrywana przez inne kraje.
  • Odpowiedz
@Dziki_Nomad:
Co poradzić, wykopowa husaria nie może się powstrzymać przed wypinaniem dupska z okrzykiem radości, kiedy trzeba jako Chrystus Narodów po raz kolejny w historii dać się wyruchać, żeby zrobić dobrze innemu krajowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no i to wlasnie odroznia kraje cywilizowane od takich dzikusow - my potrafimy zrezygnowac z wlasnych interesow w imie walki dobra ze zlem a takie szwaby nie


@Sheppard28: Ja #!$%@?ę, tak - walka dobra ze złem, Polska Chrystusem narodów, urrrra husariaaaa! Szkoda tylko, że jak wojna się skończy to te "dzikusy" szwaby pojadą sobie elegancko na Ukrainę by robić tam biznesy, a my zostaniemy z górą problemów, ale chociaż zwalimy
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: Jak zwykle na wykopie, napisałeś coś na Szwabów, to w komentarzach wylew że to Polaczki głupie xD Według nich nie można być romantyczny i racjonalny jak USA, tylko trzeba być cynicznym barbarzyńcą jak Niemcy które nie są w stanie sobie 5euro odpuścić.

Szkoda nerwów na nich. Za długo niemieckie gazety i inne media w Polsce im do łbów kładły żeby to teraz szybko odkręcić.


@szahmatt: Najgorsze w
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: Jak chodziłem do podbazy, to lekcje j. rosyjskiego były obowiązkowe. Tak, to było dawno ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Oprócz tego szkoła zorganizowała lekcje niemieckiego, nadobowiązkowo, na które też chodziłem. Gdy mój dziadek (urodzony w 1910r w Kijowie) dowiedział się o tym, to powiedział: "Bardzo dobrze. Trzeba znać język swojego wroga". Gdy go zapytałem czy chodzi mu o rosyjski czy o niemiecki, to powiedział:

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RenkaRenkeMyje: ale się germofilów zleciało pod tym wątkiem xD

Jak tak można szlachetne niemcy krytykować. To wy nie wiecie, że Polska i Węgry złe, niemcy dobre?
  • Odpowiedz
Och Nein, Schulz myśli o interesach Niemiec. Niech lepiej się zajmie pomocą Ukrainie przeciwko Putlerowi (swojemu największemu partnerowi handlowemu jeżeli chodzi o rynek energetyczny)


@Big_Salceson: Hitler też myślał o interesach Niemiec. Podobnie jak Bismarck uprawiający imperialną politykę Niemiec. Ich "realpolitik" też będziesz usprawiedliwiał?
  • Odpowiedz