Wpis z mikrobloga

Ta wojna pokazała mi, że wszystkie dziadki które mówiły że ani kacapom ani niemcom zaufać nie można, bo to wrzody na zdrowym ciele społeczeństwa miały racje. To samo bede mówił swoim wnukom.

Pokolenia sie zmieniają, kacapy i szwaby nigdy.

#ukraina #takaprawda
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TurboDynamo: @januszdoe: @Barto_
@MatPL1122 dla mnie pomaganie blizniemu to wygryw i wole miec za przyjaciela Ukrainca ktory w razie czego odwdzieczy sie pomocą niż Niemca, któremu tylko chodzi o to jak nas wydoic. Przyjaciol poznaje sie w biedzie. Dosłownie :) Możecie tam sobie biadolić o POTEZNEJ polityce ale ja mam to w peezdzie. Z takiej Polski akurat jaka widzimy ostatnio jestem dumny nawet jezeli nadal politycznie
  • Odpowiedz
dla mnie pomaganie blizniemu to wygryw i wole miec za przyjaciela Ukrainca


@Sheppard28: to sie jeszcze okaże czy wyciągnie do nas dłoń w potrzebie. Mam o nich lepsze zdanie niż o Polakach więc sądzę że nie będą wtedy tak glupi jak my i zadbają o swój a nie o cudzy interes. A wtedy w Polsce będzie wielki ból dupy jacy to Ukraińcy niewdzięczni.
  • Odpowiedz
my potrafimy zrezygnowac z wlasnych interesow w imie walki dobra ze zlem a takie szwaby nie


@Sheppard28: nie my jako obywatele tylko zrobił to rząd za nas. Zapytaj pare osób jak zapatrują się, co sądzą choćby na wzrost cen paliwa do 10zł(bo taka cena zapewne będzie), wzrost kosztów życia, wzrost cen węgla. Na pewno ludzie muszący kupić węgiel po 2800zł za tonę będą bić brawo za to co polski rząd
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: Jak zwykle na wykopie, napisałeś coś na Szwabów, to w komentarzach wylew że to Polaczki głupie xD Według nich nie można być romantyczny i racjonalny jak USA, tylko trzeba być cynicznym barbarzyńcą jak Niemcy które nie są w stanie sobie 5euro odpuścić.
Szkoda nerwów na nich. Za długo niemieckie gazety i inne media w Polsce im do łbów kładły żeby to teraz szybko odkręcić.
  • Odpowiedz
no i to wlasnie odroznia kraje cywilizowane od takich dzikusow - my potrafimy zrezygnowac z wlasnych interesow w imie walki dobra ze zlem a takie szwaby nie. Tam sie nic od 100 lat nie zmienilo


@Sheppard28: Dokładnie tak, dlatego PiS rządzi już drugą kadencję a każdą aferę są w stanie przykryć napuszczaniem wszystkich na jedną daną grupę społeczną.
  • Odpowiedz
nie widze zwiazku z tym co napisalem ale tak, tez lubie Somersbi


@Sheppard28: Piszesz coś o własnych interesach i rezygnacji z rzeczy dla jakiegoś abstrakcyjnego dobra i to w przypadku państwa, gdzie połowa obywateli się sprzedała za 100 euro miesięcznie i nie są w stanie patrzeć dalej niż 2 miesiące do przodu. Gdzie nabierają się masowo na rządową propagandę. Gdzie plują jadem na inncyhn bo pan z telewizji tak kazał
  • Odpowiedz
Według nich nie można być romantyczny i racjonalny jak USA


@szahmatt: Te same romantyczne USA, które na luziku robią interesy z łamiącymi prawa człowieka arabami? Zejdź na ziemię lol USA niskim kosztem likwidują właśnie rywala w Europie i tyle.
  • Odpowiedz
nie widze zwiazku z tym co napisalem ale tak, tez lubie Somersbi


@Sheppard28: a i zapomniałbym. Jak do sejmu trafiła ustawa o odcięciu zakupu surowców od ruskich to pisowcy jednogłośnie ją odrzucili. Z kolei jak ruscy sami z siebie zakręcili gaz to PiS odtrąbił wielki sukces, że "dzięki naszym działaniom uniezależniliśmy się od rosji".

Tak bardzo polactwo nie robi interesów z ruskimi, odróżnia dobro od zła i co tam jeszcze
  • Odpowiedz
Ta wojna pokazała mi, że wszystkie dziadki które mówiły że ani kacapom ani niemcom zaufać nie można, bo to wrzody na zdrowym ciele społeczeństwa miały racje. To samo bede mówił swoim wnukom.

Pokolenia sie zmieniają, kacapy i szwaby nigdy.


@RenkaRenkeMyje: tak tak nie ma to jak szufladkować ludzi, tym bardziej że jakieś stare dziady poljaki tak mówią, gdy oni sami podczas WW2 wykorzystywali małe dzieci w celach wojennych xD
  • Odpowiedz
przeczytaj jeszcze raz co napisalem powyzej. Mozna pomagac i nie rezygnować z wlasnych interesow. Wiesz ze nie wszystko musi byc tylko 0-1?


@Sheppard28: Walisz chochołem jak nie wiem. No i piszesz mi o zerojedynkowości a sam w swoim pierwszym komentarzu napisałeś "my dobrzy, niemcy źli" xD

Jak napisałem wyżej polecam przyjrzeć się naszej polityce zagranicznej i co rząd #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Klepajro: prawda tak zapiekła, że aż trzeba było się do czegoś przyczepić. A że nie było do czego, to szybki wskok że nie wspomniałem o "gimnazjum" tylko jakieś ósme klasy.
Merytorycznie jednak nie udało ci się przewyższyć przeciętnego konesera rompera ekstra 12%. Nie pozdrawiam
  • Odpowiedz
Możecie tam sobie biadolić o POTEZNEJ polityce ale ja mam to w peezdzie.


@Sheppard28: ta POTEZNA polityka ma wplyw na to, ze musisz pomagac teraz ukraincom i ze gina tam niewinni ludzie. #!$%@? tam niech sobie giną, ale ty przynajmniej będziesz spełniony jako miłosierny człowiek bo pomagasz tym którym udało się uciec i jesteś mega cywilizowanym POLAKIEM :3
  • Odpowiedz