Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki rower (bądź typ roweru) polecacie do jazdy codziennej, czyli do pracy (łącznie 20km, przez miasto) oraz do wycieczek za miasto (okolice Wrocławia).
Podobają mi się bardzo szosówki i gravele, ale nie na Wrocław takie rowery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower
  • 9
@BloodMess:
jak masz normalną wagę to crossowy
jak jesteś klocem to raczej mtb - ja przy 101kg jeżdżę na mtb po asflatach jak zmieniłem opony na double fightery 2.0 - daje fajny kompromis między amortyzacją mtb a szybkością gravela

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kasin: To nie kwestia podejścia. Wiele razy widziałem lecących przez kierownicę rowerzystów, bo wpadali w dziurę. Nie mniej spojrzę na gravele bardziej przychylnym okiem. Z reguły był to rower na cienkich oponach.

@lktr1: Klocem nie jestem, raczej w drugą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję wszystkim. Przyjrzę się w takim razie rowerom crossowym i trekom. Gravelom również.
@BloodMess: Jest to gravel składany indywidualnie, ostatnio opisywałem w jednym wątku, więc wkleję (do tego opony Continental Speed Ride 42c)

"W skrócie rama przełajowa Accent CX-One Pro TA, napęd gravelowo-szosowy GRX/Tiagra, hamulce hydrauliczne Ultegra. Rower był składany od zera i trafiła się w pewnym sensie okazja. Bardzo mi się podobała ta rama, ale nie chciałem roweru z napędem 1x, tak jak ma to miejsce w katalogowym przełaju https://velo.pl/rowery/przelajowe/accent/cx-one-pro-ta"