Wpis z mikrobloga

@Lecerdian: Wcele nie trzeba mieć sprzętu za nie wiadomo ile PLN.
@Azzl: Tak. Składa się zdjęcia żeby otrzymać lepszą jakość końcową.
@ComboBreaker: Składanie, łączenie, poprawa kontrastu plus kilka trików ( ͡º ͜ʖ͡º)
@moje_konto_na_wykopie: to są pyły, które zasłaniają światło gwiazd.
@Oroszlany: Ludzkie oko nie widzi kolorów w ciemności. Nie tylko w kosmosie. Wejdź do ciemnej łazienki i sprawdź :) To że my
  • Odpowiedz
@Rasteris: SkyWatcher Star Adventurer w tym przypadku. Każdy, dosłownie każdy montaż się nada. Ja często robię na wersji mini Star Adveturera. Przy tak szerokich kadrach nie ma to znaczenia. Nawet taki montaż z nakręcaną sprężyną daje rade. A D810A sam nie będzie podążał za gwiazdami. On "tylko" rejestruje więcej sygnału w podczerwieni.
  • Odpowiedz
@Rysiek555: Droga Mleczna jest ładna i kolorowa już na pojedynczych ujęciach bez prowadzenia zrobionych ze zwykłego statywu. Oczywiście potrzebne jest bardzo ciemne miejsce, np. Bieszczady. Jak nie zapomnę to wstawię wieczorem przykład. Jak zapomnę to się przypomnij :)
Prowadzenie i dłuższe ekspozycje pozwalają zrobić lepsze zdjęcia, z większa ilością detali i mniejszym szumem.
  • Odpowiedz
trzeba wszystko rzucić i pojechać w Bieszczady. Oczywiście podczas nowiu ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Nightscapes_pl: tyle że wg mojej obserwacji (pół rocznej narazie) zawsze jak jest nów to jest zachmurzenie na najczystsze niebo to chyba podczas pełni można liczyć (statystycznie). Korzystałeś z maski Bahtinov'a do ostrzenia ? Jaką metodę stosowałeś do obliczania czasu otwarcia przesłony ?

Marzy mi się, żeby #!$%@?ć raz w życiu takie dobre zdjęcie.
  • Odpowiedz
@kodijak: Ale wiesz, że nie zawsze Droga Mleczna jest widoczna? A jak jest widoczna to nie przez całą noc. Trzeba wiedzieć kiedy i gdzie patrzeć w zależności gdzie się znajdujesz. No i statek musi być wygaszony ale to chyba oczywiste.
  • Odpowiedz
@kwaz1: Na pogodę nie ma rady choć jak widać zdarza się, że nie ma chmur w trakcie nowiu. Maska Bahtinowa się nie sprawdza przy krótkich ogniskowych, nawet dla jasny obiektywów. Czas ekspozycji ustawiam patrząc na niebo biorąc pod uwagę jego jakość, sprzęt którym robię zdjęcia i to co chce fotografować. W tej chwili nie stosuje żadnej metody do obliczania czasu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kwaz1: to chyba oczywiste ze sie przesunie. Przy 20s już masz niebo przesuniete i kreski zamiast gwiazd. Jak nie masz trackera to robisz duzo fotek z parosekundowym naswietlaniem.
  • Odpowiedz
@Nightscapes_pl: świetne, ale dla sprostowania to - my jesteśmy jedną z planet w drodze mlecznej - więc z fotografowałeś - cześć widzialnej drogi mlecznej z naszej planety, a nie całą drogę mleczną. Wiem - czepami się, ale to tak jak byś powiedział, zbudowałem swój dom, będąc w swojej kuchni (w swoim domu). Sorry, ale musiałem xd.
  • Odpowiedz