Wpis z mikrobloga

Chcę rozszerzyć kategorie z A1 na A2 i teraz takie pytanko. Czy jak wyrobie sobie numer PKK to mogę zapisywać się do WORDu od razu na egzamin czy muszę ukończyć kurs (tj. 10h jazdy za 1200zł bo teorii zdawać nie muszę, a badanie lekarskie mam jeszcze ważne)?
#prawojazdy #samochody #motocykle
  • 21
@Vizley Musisz ukończyć kurs i wtedy się zapisujesz na praktykę. Badania lekarskie do profilu mogą Ci przepisać z poprzedniego profilu pod warunkiem dobrej woli urzędnika żeby mu się chciało szukać w archiwum.
@Vizley System Cię nie przepuści raczej.
Jak ja się zapisywałem na egzamin po kursie z A2 na A2 to babki w Wordzie nie wiedziały czy te 10 godzin to wystarczająca ilość godzin xD
@Vizley Tak, szkoła jazdy musi pobrać profil i uzupełnić go o informacje odnośnie przeprowadzonego kursu. Czyli w tym przypadku 10 godzin jazd.
@Vizley w Wordzie zapomnij xD
Jak masz kogoś kto ma szkołę jazdy to może ktoś Ci wpisze. Ale pod tym musi się musi instruktor podpisać. Zwłaszcza, że normalnie masz egzamin wewnętrzny za wyjątkiem teorii. Więc nikt raczej nie będzie takich wałków robić.

W Twoim Wordzie się zdaje na gladiusie czy mt07?
@Tiazz: Dogadać z ośrodkiem żeby mi wpisali do tego PKK że mam ten kurs zrobiony.

Jak będę robił w Poznaniu to na mt07 jak w Lesznie to na xj6 wszystko zależy od tego gdzie będzie krótszy termin na egzamin, więc stawiam w ciemno na Leszno.
@Vizley Jak nie masz znajomości to nikt Ci tego nie zrobi dla zarobku. Bo przypał w takiej sytuacji może skutkować dużymi konsekwencjami dla ośrodka i każdego kto to klepnął. Poza tym nawet jakby sprawa się rypła po latach to mają prawo Ci zabrać uprawnienia.

Jak w Twoim Wordzie zdaje się na gladiusie to wyjeździj te 10 godzin bo gladius to ciężka krowa i trzeba się przyzwyczaić i jest duża różnica pomiędzy a1
@Vizley: nie za bardzo rozumiem o co chodzi... za kurs i tak musisz zapłacić, w pakiecie kursu masz zatankowany moto na 10 h jazdy więc w czym problem że sobie na ich maszynie polatasz przez dwa popołudnia? ¯\_(ツ)_/¯
@old_lolek: do tego masz dostęp do instruktora. który o ile trafisz na przyzwoitą szkołę to na prawdę może Ci coś podpowiedzieć odnośnie techniki, pozycji etc...
ludzie jeżą wiele lat i płacą grubą kasę za szkolenia, a Ty chcesz zapłacić za kurs i go olać?
@old_lolek: Możliwe, że się dogadam tak, że za 500 zł mi po prostu wpiszą, że przejeździłem i #!$%@?. Tak poza tym to te 10h jazdy trwałoby pewnie z miesiąc bo w moim mieście na kat. A szkoli tylko jeden ośrodek i ma tylko jednego instruktora na tą kategorie, który robi tam dorywczo XDD
@Vizley: Twój wybór, ale przemyśl sobie czy na pewno jesteś mistrzem placu manewrowego i ogarniesz go wsiadając na obcą maszynę?
co do OSK to nie masz obowiązku robić tego w swoim mieście - znajdź porządną szkołę w okolicy z dobrym instruktorem i tam się dogadaj - pytaj o instruktorów doskonalenia techniki jazdy albo szukaj szkół które oprócz kursów na prawko robią szkolenia dla motocyklistów.
Nie znam nikogo kto by wyszedł z
@apee: Też nią teraz jeżdzę, leciutki, zwinny, pewnie przesiadka na mt-07 na kursie też będzie szokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż jak pierwszy raz wsiadłem na motocykl była to cb125f z kołami od roweru, to też miałem strach w oczach xD
@veranoo: MT to jeszcze luz, ale XJ6 z całym orurowaniem wazy ponad 2x więcej od 125 i prowadzi się jak kobyła. Jak się jedzie na wprost to tego nie czuć, ale przy manewrach na placu już tak.