Wpis z mikrobloga

Ja nie chce rozpętywać gownoburzy ale czemu w polsce nadal istnieje teg idiotyxzny przepis ze na czerwonym nie mozesz przejsc przez ulicę. Tak wiem wam sie wydaje ze w cywilizowanym kraju przechodzenie na zielonym i stanie na czerwonym to jest szczyt kulturki. Tymczasem ja mieszkając w Wielkiej Brytanii moge przejsc w swietle prawa na czerwonym kiedy tylko chce. Tak sie sklada ze jestem w Polsce akurat służbowo. Stoje na pasach. Centrum duzego miasta. 20 stopni. Na oko 1000 osób na tym przejsciu xD przejechalo kilka aut, zrobilo sie pusto iiii co? I nic #!$%@?, 1000 osob stoi na #!$%@? przejsciu pocąc sie jak swinie w tym słońcu tej przepiękne majoweczk. Nic nie jedzie.zadbej strony. Zapomnialem sie ze jestem przeciez w tym wielce cywilizowanym kraju i musze stac jak ostatni głąb przed pustą ulicą. Przeszedlem przez jezdnie. Wszystkie oczy na mnie. Poczulem sie jak najwiekszy zwyrol. Jak kryminalista, bandyta. Jeszcze jakis małolacik powiedzial ze zaraz mnie na kamerach zobaczy policja xD parskłem smiechem i poszedlem w swoja strone.
Wy tak zyjecie w tym kraju? Xd
#emigracja
#polska
#podrozujzwykopem
#podroze
#przepisy
#prawo
  • 18
Tymczasem ja mieszkając w Wielkiej Brytanii moge przejsc w swietle prawa na czerwonym kiedy tylko chce


@Frygus96: we Francji tak samo, przechodzisz na czerwonym na własną odpowiedzialność, a policja nic Ci nie zrobi :)

W niemczech czy austrii jak przejdziesz na czerwonym to Cię wzrokiem zabijają i chcą do komory gazowej wsadzić.

Co kraj to inna mentalność ¯\_(ツ)_/¯
@Frygus96: Bo żyjemy w państwie gzie policja ma absolutna władze i mentalność ze wschodu. W nocy na pustej ulicy tez mandat wystawia bo mogą… w normalnych krajach przechodzi się na czerwonym i luz, nie niej u nas społeczeństwo jest również trochę zacofane i by nie potrafiło przejść w bezpieczny sposób a potem byłby lament
u nas społeczeństwo jest również trochę zacofane i by nie potrafiło przejść w bezpieczny sposób a potem byłby lament


@utede: @Frygus96: dokładnie tak jak powyżej, Polak musi usłyszeć, że czegoś nie wolno, bo inaczej to zrobi bez większej refleksji i zdrowego rozsądku. Nie chciałbym widzieć tych setek spraw sądowych miesięcznie o to, czy pieszy mógł wejść, czy nie, i kto ma rację. Dlatego mimo, że i mnie parę razy za
@Frygus96: @utede: to tak jak niedawno się tu kłóciłem bo twierdzili, że nie ma obowiązku rejestracji auta po zakupie. Jest ale nie ma za to kary przewidzianej "no to nie ma obowiązku".
W tym kraju wszystko trzeba regulować i karać kijem bo nie ma co liczyć na zdrowy rozsądek
@sphinxxx: no ale raczej ten argument jest glupi skoro w takim uk mozesz przechodzic bez pasow i na czerwonym na pasach a takich wypadków i potrąceń jest znacznie mniej niż w polsce. Chyba ze polacy to jakis szczególny naród i trzeba ich trzymać za morde bo sie inaczej pozabijają na ulicy xD
@PiotrFr: od niedawna się to zmieniło- za brak terminowej rejestracji/wyrejestrowania jest kara chyba około 1000zl. Niemniej tego nikt nie sprawdza, a dwa- tak jak mówisz: to społeczeństwo musi mieć bat i wszystko regulowane
Chyba ze polacy to jakis szczególny naród i trzeba ich trzymać za morde bo sie inaczej pozabijają na ulicy xD


@Frygus96: to właśnie chciałem napisać, tylko mniej dosadnie ;)

Natomiast Austria i Niemcy to kompletnie inna rzecz, dla nich regulacje są przejawem cywilizacji i uporządkowania. Oni to wysysają z mlekiem matki, przestrzeganie prawa jest dla nich tak naturalne, jak dla nas jego obchodzenie i łamanie xD Co kraj to obyczaj.
@utede: podobno coś się zmieniło. Chodziło mi o to stwierdzenie, że jak nie ma kary to nie ma obowiązku.

Ludzie jeszcze długo nie dorosną do życiowych przepisów
Wszystkie oczy na mnie. Poczulem sie jak najwiekszy zwyrol. Jak kryminalista, bandyta. Jeszcze jakis małolacik powiedzial ze zaraz mnie na kamerach zobaczy policja


@Frygus96: o jakiś ty ważny i w centrum uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Frygus96:

Zapomniałeś napisać

U nas w jukeju


XD

A serio to od 5 lat przechodzę na czerwonym w Bawarii.
I nie, nie jestem jedyny, bo przy sygnalizatorach dla pieszych zawieszają tutaj tabliczki, których by nie było, gdyby wszyscy byli grzeczni

[daj]dzieciom przykład - przechodź na zielonym


Zawsze się z tego śmieję, bo niby czemu mam dawać dzieciom zły przykład ( ͡ ͜ʖ ͡)